Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, росіяни будуть намагатися змістити своє військо з Донеччини у бік Бєлгородщини.

Дивіться також Рейд Бєлгородщиною показав чималі прогалини російської армії: які насправді були цілі операції

Глобальний російський провал

Роман Світан пояснив, що у цій ситуації ключовою фігурою є очільник ПВК "Вагнера" Євгєній Пригожин. Він фактично підставляє Сєргєя Шойгу та Валєрія Герасимова, бо ж з одного боку виступає за війну в Україну, а з іншого боку оголює тил самої Росії.

Тим паче, що до Москви з Бєлгородщини можна дійти фактично пішки, нікого не зустрівши по дорозі.

РДК зайняв 42 кілометри російської площі за 2 дні, а Пригожин за 42 квадратних кілометри Бахмута бився 9 місяців,
– пояснив він.

Це показує те, що росіяни, на відміну від українців, не будуть боротися за свої землі.

Роман Світан розказав, як операція в Бєлгородщині осоромила росіян: дивіться відео

Яка область наступна

Полковник ЗСУ у запасі наголосив, що для української сторони зміщення акцентів у бік Бєлгородщини – позитивний сигнал. Тому що останні події змусили Міноборони Росії перекинути війська у Бєлгород і, ймовірно, що підкріплення відправлять у Курськ та Брянськ.

Хлопці ж не затримаються лише на Бєлгороді, там ще багато земель, які треба позначити найближчим часом як звільнені,
– зауважив Роман Світан.

Відтак, це сприятиме зменшенню щільності російського війська на окупованих українських територіях. Це сприятиме ефективнішим проривам ЗСУ на глибину 30 – 40 кілометрів до кінця першої декади червня.

"Звільнення" Бєлгородщини: останні новини

  • Російський добровольчий батальйон та легіон "Свобода Росії" 22 травня оголосили про "звільнення" прикордонних з Україною територій від путінського режиму. Мовилося про Бєлгородську область.
  • Росіян у паніці закликали евакуйовуватися. Також того дня було оголошено про проведення плану "Едельвейс", згідно із яким силові структури Росії мають провести "антитерористичні дії".
  • Через два дні після початку операції бійці РДК та легіону "Свобода Росії" вийшли з Бєлгородщини. Вони повідомили журналістам про власні втрати та похизувались бойовими трофеями.