Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганни Маляр в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

Важливо "Це не сон – додому повертається Херсон": українці не стримують емоцій після новин з Півдня

За її словами, зачистка Херсона після звільнення від російських окупантів може тривати кілька тижнів, проте українським силам відомі всі колаборанти та зрадники у деокупованих населених пунктах. Маляр підкреслила, що людям здається, ніби звільнення – це зайшли, поставили прапор і все. Насправді, пояснила заступниця міністра оборони, звільнення українських територій – це переважно стабілізаційні заходи, і вони іноді тривають тижнями.

Вона зазначила, що насамперед необхідно провести розмінування територій, а також "відпрацювати" по колаборантах та окупантах.

Перше, що потрібно буде зробити, це розмінування. Убезпечити територію. І саме тому ми звертаємося до людей і зокрема до журналістів, які хочуть дуже оперативно повідомляти інформацію: без дозволу командувача, який є на місці, не варто нікуди рухатися. Тим більше поперед військових. Тому, що це дуже небезпечно для життя,
– наголосила Маляр.

Україна знає прізвища всіх зрадників

Вона додала, що Міноборони виступає за притягнення зрадників і окупантів до відповідальності, де це можливо. Крім того, росіяни поповнюватимуть український обмінний фонд.

"Нам відомі всі прізвища людей, які пішли на співпрацю з ворогом. З кожним з них проводитиметься робота згідно із законом. Щодо окупантів – у нас відкриваються провадження проти них", – підтвердила Маляр.

Раніше керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк розповіла, що російські окупанти перевдягалися в цивільне протягом 2 тижнів. Це не повинно розслабляти, а навпаки – зосереджувати всі сили українських захисників.

На звільнених територіях можлива робота диверсійних груп. Саме тому, за словами Гуменюк, Сили оборони не поспішають оголошувати про свої успіхи на інших напрямках та в населених пунктах.

Звільнення Херсона: головне

11 листопада Міноборони України повідомило про звільнення Херсона від окупантів. Збройні сили України зайшли в місто, а шляхи відступу російських окупантів перебувають під вогневим контролем української армії. Жителі Херсона вийшли на вулиці, аби зустріти українських військових та відсвяткувати звільнення.

Раніше у мережі опублікували відео з машини росіян, які їдуть з Херсона. На записі окупанти жаліються на тиск з боку українських військ і буквально плачуть через від'їзд на свою Батьківщину.

Буде цікаво – У звільненому Херсоні пролунав Гімн України: дивіться відео