Станом на 23 липня, крісло посла України у Німеччині після звільнення Мельника й досі залишається вакантним. За інформацією німецького видання RTL, колишнього найвищого дипломата від нашої держави у Берліні замінить Олексій Макеєв.

Читайте також У Бундестазі розкритикували Шольца і закликали перейти до прямих поставок зброї Україні

Хто ймовірно замінить Мельника на посаді посла України у Німеччині

У публікації RTL, з посиланням на анонімні джерела, стверджується, що наступника Андрія Мельника на посаді посла України у Німеччині вже обрано – ним начебто стане Олексій Макеєв. Очікується, що Міністерство закордонних справ ФРН офіційно дізнається про нове призначення протягом близько двох тижнів.

Що відомо про Олексія Макеєва

За інформацією RTL, Макеєв перебуває на дипломатичній службі від України ще з 1996 року. З-поміж іншого, працював у Берліні та Берні. З 2014 до 2020 року дипломат очолював політичний відділ Міністерства закордонних справ, а наразі працює спеціальним уповноваженим з питань санкцій. За даними німецького ЗМІ, Макеєв дуже добре володіє німецькою та англійською мовами.

Зверніть увагу Для Німеччини це складне завдання, – аналітик про постачання зброї до України

Нагадаємо, що колишній посол України у ФРН Андрій Мельник за час своєї роботи на посаді від початку повномасштабного вторгнення росії неодноразово різко критикував німецьку владу.

Зокрема, дипломат відкрито дорікнув Німеччині у негостинному прийомі українських біженців. Крім того, він зауважив на затягуванні поставок Берліном БМП Marder Україні. Найбільшим скандалом стала реакція Мельника на образу Шольца щодо начебто відмови у візиті до Києва президенту ФРН Франку-Вальтеру Штайнмаєру – у Бундестазі тоді зажадали офіційних вибачень.

До слова, причину звільнення Андрія Мельника з посади посла України у Німеччині в Офісі Президента жодним чином офіційно так і не прокоментували.

Вас може зацікавити – МЗС України відреагувало на нову скандальну заяву Орбана: дивіться відео