Інформація про можливе звільнення Залужного з посади з'явилась пізно ввечері 29 січня. Про це писала низка українських видань із посиланням на різні джерела.

Дивіться також Ймовірна відставка Залужного: у "Слузі народу" сказали, що про це думають

Ймовірне звільнення не свідчитиме про розкол

Глава МЗС зауважив, що можливість звільнити очільника війська – це конституційне право президента. За його словами, будь-які зміни у військово-політичному керівництві не свідчитимуть про розкол.

Ми можемо дискутувати про тактику всередині команди, але ми всі об'єднані навколо нашої стратегічної мети – поразки Росії в Україні та відновлення територіальної цілісності та суверенітету України,
– заявив Дмитро Кулеба.

Він також зазначив те, що наразі стосовно стратегічної мети усередині військово-політичного керівництва взагалі немає дискусій.

Водночас очільник МЗС заперечив припущення, що зміни в уряді можуть вплинути на відносини України з іноземними партнерами.

Що відомо про інформацію щодо звільнення Залужного: основне

  • За попередньою інформацією, ввечері, 29 січня, чутки про "звільнення" Залужного одним із перших розповсюдив колишній народний депутат України Борислав Береза. Як зазначив посадовець, такі дані йому підтвердили нібито два джерела.
  • Пізніше в Міноборони спростували інформацію про звільнення. У своєму телеграм-каналі відомство опублікувало такий пост, у якому звернулися до журналістів та сказали, що вищезгадана інформація не є правдою.
  • Згодом прессекретар президента України Сергій Никифоров також заперечив інформацію щодо звільнення. Крім того, Никифоров тоді зазначив, що наразі предмету для розмов стосовно можливого звільнення Залужного – немає. Тому Валерій Залужний наразі лишається на своїй посаді Головнокомандувача ЗСУ, як це було і раніше.
  • Днями Володимир Зеленський заявив, що це кадрове питання всередині нашої держави. За його словами, якщо говорити про перезавантаження, то це стосується тих чи інших керівників держави, а не тільки одного чи іншого сектора. Водночас він не озвучив прізвище Залужного. Втім, він дав зрозуміти, що на українців очікують зміни.