Вона дозволяє машинам думати і самостійно приймати рішення. Система отримала назву SysBrain.
Для перевірки її можливостей розробники створили кілька моделей космічних зондів, встановили на них необхідне програмне забезпечення і запустили їх на величезний скляний стіл. Гладка та слизька поверхня дозволила зімітувати невагомість. Завдання апаратів - досліджувати зірки, роль яких виконують спеціальні маркери. Бортові камери та пропелери дозволяють роботам розпізнавати й оминати перешкоди.
“Зараз все відбувається так. Ми відправляємо роботу інструкцію з описом завдання. Якщо машині все зрозуміло, вона її виконує. Якщо ж ні - робот виходить в Інтернет і намагається самостійно розібратись”, - каже інженер Нік Лінкольн.
А все завдяки тому, що SysBrain розуміє "системну англійську". Ця мова мало чим відрізняється від звичайної, але написана так, щоб її міг прочитати штучний інтелект. Така можливість дозволяє машині самотужки знаходити та вивчати необхідні технічні документи, і, відтак, приймати рішення про те, як краще виконати завдання.
“Ця унікальна система управління відкриває машинам доступ до всіх опублікованих технічних знань, а інженери можуть управляти апаратами за допомогою інструкцій, написаних звичайною мовою”, - каже керівник проекту Сендор Веррес.
Саму ж технологію можна використовувати не лише у космічних апаратах, але й в інших автономних транспортних засобах: підводних, наземних і літальних.
А от спеціалістам з Лондонського університету більше до вподоби не наукова фантастика, а... мистецтво. Ентузіасти створили робота-художника, а назвали його - AIKON-II.
Якщо за технічну частину машини відповідали інженери та програмісти, то за мистецьку - професійний художник.
Робот вчився малювати у Патріка Трессета. Зараз машина пише непогані портрети. Натурщику достатньо сісти перед камерою штучного да Вінчі і трохи зачекати.
“З часом роботи з'являться у нас вдома і, на мою думку, вони просто зобов'язанні мати які-небудь мистецькі здібності. Машини, які зможуть малювати, танцювати чи ще якось інакше розважати, легше сприйматимуться спочатку, а потім вони стануть справжніми друзями”, - каже художник Патрік Трессет.
Поки AIKON-II не володіє майстерністю великого Леонардо да Вінчі. Але все попереду.