Залишити ЄС чи ні, британці вирішать 23 червня. До того часу Девід Кемерон взявся за непросту місію — переконати співвітчизників залишитись в об'єднанні. Для цього глава уряду зумів навіть "виторгувати" в європейців спеціальний статус. Серед іншого, він гарантує захист Британії від напливу мігрантів.

Спеціальний статус означає, що ми можемо отримати усе найкраще з обох світів. Ми зможемо впливати на європейські рішення, які нас стосуються; ми залишимося у межах найбільшого у ринку збуту; ми зможемо краще себе захищати. Але разом з цим не будемо погоджуватись на кроки, які нам шкодять. Ніякої "єврозони", ніякого Шенгену без паспортного контролю,
— заявив Кемерон.

Главу уряду підтримав і його кабмін. Однак і тут не обійшлося без розколу. За вихід з Євросоюзу висловився найближчий соратник Кемерона — міністр юстиції Майкл Гоув. Ще важчого удару прем'єр отримав від іншого однопартійця-консерватора: епатажний мер Лондона Борис Джонсон заявив, що також підтримує вихід.

Саме його заява загострила ситуацію. Досі чимало оглядачів думали, що шанси у прихильників виходу невеликі.

Після гучної заяви лондонського мера навіть обвалився британський фунт, а сам Джонсон не має відбою від журналістів.

Тим часом кампанії "за" і "проти" набирають обертів. Не гають часу і букмекери: вони вже навіть приймають ставки на результати референдуму.

Утім, точно сказати, як проголосують жителі Туманного Альбіону, важко. В одних опитуваннях – із мінімальною різницею лідирують "євро скептики", в інших — "євро оптимісти". Вирішальними стануть голоси британців, які ще не визначились. А таких — п'ята частина.

Автор — Ірина Неклеса.

Нагадаємо, 19 та 20 лютого в Брюсселі пройшли переговори щодо збереження Сполученого Королівства Великої Британія та Північної Ірландії у складі Євросоюзу. Задля цього континентальні лідери пішли на значні поступки Туманному Альбіону.