Серед учасників — чимало тих, хто вже не перший рік бере участь у подібного роду фестивалях. Серед них і Святослав Населевець, який разом зі своїм товаришем приїхав на одеське свято з Харкова. Хлопці вже багато років захоплюються середньовічною культурою. Активно беруть участь у лицарських боях і в Україні і закордоном.

У нас є кілька комплектів обладунків: бойове залізо, в якому можна йти під будь-які удари. А є комплекти, які роблять як стилізацію. Показують, як це було в Середньовіччі. На жаль, вони не можуть захистити від ріжучого, колючого ударів. Вони також не зможуть захистить від переломів кісток,
— розповів Станіслав Населевець.

Впродовж трьох днів лицарі з Чернівців, Кам’янець-Подільського, Києва, Одеси, та навіть Молдови змагатимуться за право вважатися найсильнішими.

Для більшої атмосферності свята тут облаштували ярмарок. Вироби майстрів в основному пов’язані саме із Середньовіччям. А ще гості можуть взяти участь у тематичних квестах чи постріляти з лука. Нідерландець Вінсент вперше на такому дійстві. Хлопець приїхав до Одеси на відпочинок і випадково потрапив сюди.

"Мені тут дуже сподобалося. Особливо такий пристрій як катапульта. Загалом такий захід дає можливість познайомитись з шанувальниками старовини. Більше дізнатись про тогочасне життя та звичаї", — поділився враженнями Вінсент.

Місце для проведення фестивалю обрали не випадково.

"В середні віки на території цього місця була гавань Дженестра. Генуезці привозили сюди свій товар, який згодом йшов у великий Шовковий шлях", — розповів організатор фестивалю Олег Шелюгін.

Одесити ж сподіваються, що лицарське свято приживеться у них і стане традиційним для міста.