Новинки MacBook та Chromebook Pixel оснастили роз'ємом Type-C, який став чимось середнім між microUSB і Lightning. Якщо у ноутбука від Google ще є два порти із "старим" USB, то купертінівці вирішили і зовсім від них відмовитись, залишивши лише одне 3,5-міліметорве аудіогніздо та додавши USB Type-C.

USB-C — це універсальний конектор, який може використовуватись як для зарядки пристрою, так і для підключення флешок, моніторів, зовнішніх дисків та інших периферійних девайсів, передачі даних.

Роз'єм Type-C малий, тонкий та симетричний. Його фізичні габарити — 8,4 мм на 2,6 мм.

Плюси

  • Симетричність

Тепер користувачам не потрібно буде вгадувати якою стороною вставляти флешку. Більше того, кабель типу С використовує однакові конектори з обох сторін, тож підключити його можна будь-яким кінцем.

  • Компактність

Габарити 8,4х2,6 мм дозволяють використовувати роз'єм і в таких пристроях, як смартфони та планшети, не збільшуючи при цьому їх розміри.

  • Швидкість

За рахунок сумісності USB-C зі стандартом USB 3.1 другого покоління стала дуже високою швидкість передачі даних — до 10-ти гігабіт в секунду (приблизно 1,25 Гб/сек)

  • Універсальність

Завдяки інтеграції єдиного роз'єму, стане можливою зарядка одним кабелем як ноутбука, так і планшета чи смартфона.

  • Різноманіття вибору

У випадку із Apple, кінцевий споживач повинен виграти від формату С. Адже, оскільки компанія не є єдиним творцем цієї технології, то і сторонні розробники зможуть адаптувати свої пристрої для "яблучної" техніки, вільно використовуючи USB-C.

Мінуси

  • Сумісність із старшими пристроями

Найбільша проблема нового формату С — відсутність сумісності зі всіма "старими" пристроями. Для такого з'єднання потрібно прибдати спеціальний перехідник.

  • Ціна перехідника

Перехідник для старших пристоїв доволі дорогий. Наприклад, у випадку з Apple, він обійдеться бажаючим у $79. Щоправда, є висока імовірність що китайський ринок, як і завжди, пропонуватиме суттєво дешевші аналоги.

  • Кількість портів в перехіднику

Знову ж таки, на прикладі Apple, перехідник отримав лише один роз'єм USB і HDMI. Цього видається замало, тож залишається надіятися, що сторонні розробники створять якийсь аналог для більшої кількості "гнізд".

Як висновок, варто сказати, що очевидких плюсів у USB-C більше. Сама ідея використовувати один кабель для такого розмаїття функцій, однозначно, тішить. А отже, у формату Type-C є всі шанси повністю витіснити інші роз'єми.