Вони щойно вийшли з РАГСу й одружились за любові, без угод. Шлюбний договір — не для українців, кажуть Віка і Руслан. Мовляв, він підриває довіру.

"По любові у нас шлюб, просто мені здається, шлюбні контракти — це більш туди, за кордоном, а у нас — все по любові. Мені здається, шлюбний контракт — це вже занадто, недовір’я", — кажуть молодята Вікторія і Руслан.

А от закохані Ольга та Віталій — думають інакше. Зараз вони зустрічаються. Та коли йтиметься про весілля , впевнені — без контракту шлюб не братимуть.

Можна завжди цю ситуацію підкріпити якимось документом, якщо буде все добре — він не знадобитися, якщо буде погано — є можливість не залишитися ні з чим. Я — за. Краще себе захистити від ділення цього майна, я — за,
— говорять Ольга і Віталій.

Шлюбний договір може регулювати лише майнові відносини

Шлюбний договір лише для майнових відносин — нагадують у Мін'юсті. Тут не вкажеш, ким працювати дружині і якою мовою говорити чоловікові. Натомість, як ділити квартиру та хто є власником авто, цей документ урегулює.

Шлюбну угоду можна укласти на рік чи на десять. Тут можна прописати розмір щомісячного утримання і аліментів на випадок розлучення. Втім, контракт можна розірвати або визнати недійсним — кажуть юристи.

Та попри всю привабливість угоди , шлюбний договір не знайшов шаленої прихильності серед українців — констатують у Мін'юсті. Переважно його укладають заможні пари, а у більшості — іноземці з українськими дружинами.

Наталя — власниця шлюбного агентства, 16 років видає жінок заміж, й каже: у союзі з іноземцем це — необхідність.

Торік в Україні уклали 1357 шлюбних договорів

В Україні шлюбні договори укладають вже 9 років. І у кількісній величині їх не й багато. Мін`юст веде статистику з 2008-го року. Тоді угод було трохи менше тисячі. Зараз приблизно півтори на рік. У подружніх пар пояснення одне: навіщо одружуватись, наперед думаючи про розлучення.

"Це аморально, якщо ти людині повністю довіряєш, а потім ти змушуєш його підписувати папери, мовляв, "я не я, і хата не моя, і до побачення, і я піду і заберу свою квартиру" — це напевно, якось неправильно. Дуже дивно, коли ти змушуєш людину ділити майно наперед, але це особиста справа кожного, хто як одружитися. Ми одружувалися абсолютно нічого не підписуючи", — подружжя Павло і Ольга.

У цьому році штамп у паспорті поставили трохи більше ста тисяч молодих пар. Договорів уклали серед них — менше одного відсотка.