Про підготовку законопроекту

– Реформа медицини – це дуже серйозна справа. Ці зміни будуть торкатися кожного громадянина України. Процес підготовки документа почався не з квітня, а 2 роки тому, коли була розроблена нова модель роботи у цій сфері. Ми подали нову концепцію в Кабінет Міністрів та мали зустріч з комітетом соціальної політики, який був профільним. Всі питання обговорювались з робочою групою. Сьогодні ми зробили перші кроки щодо зміни фінансування охорони здоров'я – це прийняття законопроекту.

Підтримка реформування президентом

– Коли ми мали зустріч з Кабінетом Міністрів, з Національною радою реформ, Президент закликав, щоб Верховна Рада до кінця цієї сесії прийняла законопроекти. Він поставив медичну реформу в пріоритет, бо медицина не працює і немає часу на зволікання. Ми вже 26 років говоримо про зміни, але нічого не робимо.

Про голосування Верховної Ради

– 227 голосів за законопроект № 6327 є великим ударом проти тих, хто роками контролював медицину в Україні. І саме через це голосування за другий законопроект провалили. Це показує, що ми на правильному шляху. Мені дуже хочеться, щоб депутати нарешті почали відповідально та свідомо ставитися до прийняття рішень. Щоб замість популістичного "ви вбиваєте людей" або персональних нападів на мене чи команду, лунали конкретні зауваження та пропозиції.

Ми пропонуємо нову систему – всі кошти, які на рік виділяє Верховна Рада на лікування українців, мають розподілятися за простими та єдиними для всіх правилами. Держава нарешті почне платити за ваше лікування,
– наголосила Уляна Супрун.

Яку суму виділятимуть на пацієнта

– Запропонована реформа – це лиш перший крок у великому реформуванні охорони здоров'я. Це, передусім, зміна фінансування цієї галузі. Йдеться про бюджетні кошти, які кожен платник податків віддає на медицину. Їх не так багато. Проблема в тому, що кошти використовуються неефективно, непрозоро та з корупційними ризиками. Гроші не доходять до пацієнтів. У реформі ми робимо одну просту річ: скеровуємо пряму проплату за кожного пацієнта і за кожну надану послугу.

Суть реформи полягає в тому, що при зверненні до лікарні, туди напряму потраплять кошти, без втручання чиновників, які вручну їх розприділяють. Безумовно, ці кошти приходитимуть до того, як пацієнт звернеться до шпиталю. Ми ж всі розуміємо, що лікарня повинна за рахунок чогось існувати. В усьому світі медицина фінансується шляхом авансування, або так званих "стратегічних закупівель", коли наперед поміщаються замовлення на послуги. В залежності від кількості пацієнтів, все потім коригується.на наступний авансовий,
– розповів заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Шанси щодо прийняття другого законопроекту про медреформу

– Ми бачили, що сьогодні депутати нас підтримали. Також маємо підтримку від медичних організацій та суспільства. Коли ми попрацюємо з комітетом, долучимо всі зауваження до законопроекту, тоді на наступному голосуванні наберуться голоси народних обранців, які прагнуть бачити зміни та не хочуть залишати стару непрацюючу систему.

Більше – дивіться в інтерв’ю.