Всього у голосуванні взяли участь 442 депутати Сейму, з них 432 – проголосували "за", 10 осіб – утрималися.

Відповідно до документу, цей геноцид вчиняли воїни ОУН-УПА на східних землях Другої Речі Посполитої.

В ухвалі зазначається, що організований і масовий характер жорстокого злочину на Волині та у Східній Малопольщі мав характер етнічної чистки та геноциду.

Унаслідок вчиненого у період з 1943-1945 геноциду, було вбито понад сто тисяч громадян ІІ Речі Посполитої, в основному селян. Їх точна кількість досі невідома, а багато з них досі залишаються без гідного поховання та вшанування пам’яті,
– йдеться у формулюванні, яке ухвалили депутати польського парламенту.

У тексті віддано шану громадянам Другої Речі Посполитої, жорстоко вбитих українськими націоналістами.

Жертви злочину, який скоїли у 40-і роки українські націоналісти досі не були належним чином увічнені, а масові вбивства не були названі відповідно до історичної істини "геноцидом",
– наголошують депутати Сейму.

Крім того, висловлюється повага та вдячність і воякам Армії Крайової, підрозділам самооборони та селянським батальйонам, котрі боролися у захисті поляків, а також тим українцям, котрі часто, ризикуючи власним життям, рятували польських сусідів.

У резолюції є також фрагмент про так звані "акції відплати", які вчиняли поляки.

Автори ухвали закликали до гідного поховання та вшанування усіх жертв злочину. Вони висловили також солідарність з Україною, котра протистоїть зовнішній агресії.

До слова, депутати відхилили поправки опозиції, якими пропонувалося, зокрема викреслити із назви ухвали слово "геноцид". Водночас прийнята поправка, що усунула з тексту документу визначення "братовбивчих боїв".

Відзначимо, деякі депутати висловились, що ця резолюція не направлена проти всього українського народу, а лише проти "окремої групи злочинців".

Читайте також: У Путіна відреагували на звинувачення з боку Польщі у Волинській трагедії

До слова, у Верховній Раді підготували два проекти постанови щодо реакції Польщі на Волинську трагедію.