Як повідомляється на офіційному сайті ВР, ініціаторами проекту постанови виступила велика кількість народних депутатів, зокрема співавторами документу стали депутати від Фракції БПП Віктор Кривенко та Валерій Пацкан, від фракції "Народний фронт" Антон Геращенко, Ігор Гузь, Леонід Ємець і Микола Княжицький, від фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк, Ігор Луценко, віце-спікер Оксана Сироід і член фракції "Самопоміч" Олена Сотник, а також позафракційна Ганна Гопко.
Наразі текст заяви відсутній, щоправда нардеп Ігор Гузь виклав фотокопії документа на своїй сторінці у Фейсбук.
У проекті заяви, Верховна Рада висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з тим, що Сенат Польщі ухвалив таку постанову.
Український парламент констатує, що Україна та Польща раніше дали спільну об'єктивну оцінку історичним подіям, зокрема на Волині, в узгоджених обома сторонами документах.
У проекті заяви народні депутати висловлюють жаль у зв'язку з тим, що Сейм Польщі проігнорував пропозицію українського парламенту спільно вшанувати жертв волинських подій шляхом прийняття спільної заяви.
Верховна Рада України засуджує односторонні дії Сенату Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останнє десятиліття,
йдеться в проекті заяви.
Верховній Раді пропонується наполягати на тому, що підхід авторів проекту постанови польського Сенату до оцінки подій волинської трагедії є політично незбалансованим і юридично некоректним.
Крім того, український парламент розглядає прийняття цієї постанови як провокаційну акцію націоналістичних сил Польщі, свідомо спрямовану на підрив дружньої атмосфери україно-польських взаємин.
Верховна Рада заявляє, що вся відповідальність за можливе руйнування україно-польських відносин повинна бути покладена на ініціаторів односторонньої відмови від узгодженої формули взаєморозуміння між Україною та Республікою Польща,
– зазначили в проекті заяви.
Разом з тим українські парламентарії закликають поляків припинити політизацію трагічних сторінок спільної україно-польської історії.
Читайте також: Український парламент готує відповідь польському Сенату на "волинський геноцид"
Нагадаємо, Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1943-1944 років геноцидом.
Міністерство закордонних справ України закликало утриматися від політизації цього питання.
Довідка: Волинською трагедію, яку у Польщі частіше називають Волинською різаниною, називають обопільні етнічні чистки українського та польського населення, які здійснювали Українська Повстанська Армія та польська Армія Крайова в час Другої світової війни у 1943 році на Волині.