Про це повідомила речник українського зовнішньополітичного відомства Мар'яна Беца, пише "Інтерфакс-Україна".
"Ця резолюція з'явилася лише годину тому, і наша реакція зараз готується. Питання дійсно чутливе, важливе. Хочу підкреслити, що ми завжди, на всіх рівнях підкреслювали важливість уникнення політизації цього процесу", – сказала вона.
Беца також додала, що це питання має розглядатися істориками.
При цьому, глава Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович наголосив, що зараз відбувається радикалізація цієї теми, попри те, що у 2003 році президент України Леонід Кучма і президент Польщі Олександр Кваснєвський дали старт політиці примирення.
З боку польського політикуму відбувається спроба сформувати якусь однобічну провину в польсько-українському конфлікті і закріпити за українцями. Саме для того і потрібна концепція геноциду, яку до конкретної ситуації неможливо ніяким чином причепити, ні з історичної точки зору, ні з юридичної,
– сказав він в ефірі одного з українсьтких каналів.
В'ятрович також вважає, що ймовірність прийняття такого рішення польським Сеймом дуже висока.
Нагадаємо, Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) закликав Сейм визнати Волинську трагедію 1918-1939 років геноцидом.
Довідка: Волинською трагедію, яку у Польщі частіше називають Волинською різаниною, називають обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою в час Другої світової війни у 1943 році на Волині.