Про це заявив президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар в коментарі виданню "Гордон".

"Цифру в 15 мільярдів гривень на заміну антрациту іншими видами палива в Насалика намалювали. Написали по максимуму. Треба відзначити, що мова про відмову від антрацитових марок вугілля на теплової генерації ведеться ще з 2014 року. Але так нічого і не робиться, – сказав Гончар.

Він додав, що Ахметов використовує поставки вугілля з окупованих територій як інструмент тиску на владу. При чому дотримуватись цієї домовленості вигідно і Ахметову і Кабміну.

Читайте також: Вугільна альтернатива: кому вигідно купувати паливо в окупантів

"Все заточене під Ахметова, звідси і проблеми. Він запевняє, що у нього все під контролем. Але це "під контролем" досить умовне. І в 2015-му, і в 2016 роках, коли перекривали поставки вугілля, задавалися питанням про підвищення тарифів на електроенергію, в зв'язку з тим, що треба проводити модернізацію і так далі. Вугілля - дуже зручний важіль Ахметова для шантажу уряду. А уряду теж зручно – завжди можна показати на того, хто дає гарантії: ось Ахметов гарантував поставки на сезон, але просить трохи підняти тарифи, так це того варто – зате все в теплі й добрі", – повідомив Гончар.

Він вважає, що поки влада не визначить стратегію розвитку енергетичного ринку, проблеми з поставками вугілля триватимуть.

Нагадаємо, прем’єр Гройсман анонсував обговорення про введення надзвичайного стану в українській енергетиці під час засідання Енергетичного штабу. Як наголосив прем’єр, не можна допускати зниження запасів вугілля до критичного рівня.