Підгорецький замок
Де: село Підгірці Бродівського району Львівської області
Замок має страшну таємницю. Усі, хто ночував тут з останніх років XVІІІ століття і до сьогодні, бачили вночі справжнісінького привида! Їм являлася жінка в білому з чорним обличчям.
Примару бачили пацієнти туберкульозного санаторію, який був тут за радянських часів, сторожі і працівники замку. Родина польських поміщиків, яка жила у стінах замку, навіть записали свої спогади про примару.
За легендою, замком блукає душа вбитої молодої дружини Вацлава Жевуського Марії. Через ревнощі він власноруч вбив юну кохану, а її тіло замурував у стінах палацу.
Замок Паланок
Де: місто Мукачево Закарпатської області
Легенда цього замку пов’язана з свекрухою і невісткою Софією Баторі та Ілоною Зріні. Жінки, правлячи замком, ворогували між собою. Про Софію Баторі ходить страшна слава. Жінка нібито мала пристрасть до людської крові. Для кров’яних ванн Софія наказувала приносити у жертву 13-річних цнотливих дівчат.
Імовірно, ця історія є перебільшенням. Однак жорстокість Софії доводять історики: у її часи в стінах Мукачівського замку були катівні, в яких мордували людей.
Ще одна легенда про замок пов’язана з колодязем і чортом. На території замку копали криницю і все ніяк не могли досягнути води. Тоді чорт запропонував воду в обмін на мішок золота, але князь Корятович обманув сатану і підсунув йому малесенький мішечок з двома монетами. Від того часу темна сила щовечора виє на дні колодязя через те, що її обдурили.
Гора Бона
Де: місто Кременець Тернопільської області
На горі Бона у волинському містечку досі стоять руїни колишньої князівської фортеці. Назва гори пов’язана з вродливою італійкою королевою Боною Сфорцою. Їй через надмірну жорстокість приписують демонічні вчинки.
Згідно з легендою, красуня уклала угоду з дияволом. Сатана за це пообіцяв їй вічну молодість. Королева для вічної краси приносила у жертву незайманок. Їх скидали з вершини замку на гострі палі. У крові дівчат Бона приймала охолоджуючі ванни. За іншою версією, купіль для королеви робили з крові немовлят.
Село Заїзд
Де: Селище Заїзд в Прилуцькому районі Чернігівської області
Село на самому в’їзді до Прилук пов’язують з так званими геопатогенними зонами.
Тут часто ламаються автомобілі. Годинники перестають показувати правильний час. Дивні речі кояться і з людьми: вони відчувають слабкість та запаморочення.
Є кілька версій, що ж коїться у селищі. Одна з них прозаїчна: тут накладаються різні за силою магнітні поля, через це й стаються "містичні" речі. За іншою версією, такий вплив на людей мають якісь таємні випробовування на військових об’єктах. Що ж насправді робиться у Заїзді — невідомо…
Соминське озеро
Де: село Сомин Волинської області
Взято з сайту Україна - це ми! https://we.org.ua/mistychna-ukrayina/ukrayinskyj-loh-ness/
Озеро посеред лісу за 2 кілометри від села. Люди бояться купатися в ньому, тут нібито не клює риба і не співають птахи.
А все тому, що в озері живе чудовисько. Востаннє тварюку зі зміїною головою і тулубом крокодила бачили 30 років тому.
За однією з легенд, в озері живе велетенський древній сом. За іншою версією, в озері живе доісторична акула. Екстремали щоліта приїжджають, аби побачити потвору.
Галявина Громовище
Де: село Купище у Коростенському районі Житомирської області
Невеличка галявина в лісі просто притягує до себе блискавки під час грози. Під час дощу люди десятою дорогою минають закляту місцину. Блискавки на галявині Громовище вбили близько десятка людей.
Також вночі галявина дивно світиться, а після цього у небо піднімається яскравий промінь світла. Навіть вдень люди, які потрапляють сюди, починають себе погано почувати і в них псується настрій.
На галявині археологи також виявили древнє капище.
Лиса гора
Де: Київ
Лиса гора — місце, де збирається нечиста сила. Лису гору пов’язують з легендою про змію, яка обвиває землю і сама себе кусає. Місце, де вона себе кусає, стає Лисою горою.
На місці київської Лисої гори був язичницький жертовник та капище. Після насадження християнства на Русі тут збиралися прихильники язичництва.
Наприкінці ХІХ століття Лисогірський форт перетворили на гарнізонну в’язницю, в якій проводили страти.
Кияни оминають цю лісопаркову зону. Ті, хто все ж гуляють тут, розповідають про відчуття дискомфорту. У людей складається враження, що за ними стежать. Вояки, які проходили тут службу, часто стикалися з паранормальними явищами: деякі з них втрачали розум або покінчували з життям.
Долина привидів
Де: неподалік Алушти, схил мальовничого гірського масиву Демерджі
Гірський масив Демерджі окрім вапняку (з якого утворені більшість Кримських гір) має вкраплення твердих порід. Саме це спричинило дивну структуру. Долина привидів складається з великої кількості природних скульптур, які нагадають людей, тварин та химер.
Не раз дивні обриси лякали навіть дорослих. Крім того, люди тут часто стають жертвами галюцинацій. Вчені пояснюють це рослинами, які тут ростуть. Вони виділять речовини, що спричиняють тимчасові розлади психіки.
Дослідники паранормальних явищ запевняють, що Долина привидів – це аномальна зона. Тут часто збираються екстрасенси та інші прихильники езотеричних вчень.
Також Долину привидів пов’язують з легендою про злого коваля, який залишив село без води. За це земля розкрила свої надри і проковтнула коваля і його прибічників. А кам’яні фігури це й є покарані за свій ганебний вчинок.
Ставка Гітлера "Вервольф"
Де: на Вінниччині
Ця ставка Адольфа Гітлера була зменшеною копією головної ставки "Вольфшанце" у Східній Пруссії. Будували комплекс 5 тисяч радянських військовополонених. Усіх до одного вбили. За загадкових обставин загинули й німецькі інженери, які будували ставку. Їхній літак вибухнув у повітрі.
У перекладі з німецької "Вервольф" означає перевертень. За даними вчених, обираючи місце для ставки, Гітлер консультувався з 400 магами, екстрасенсами і астрологами з Інституту окультних наук у Берліні.
"Вервольф" мав стати магічним центром. Навколо нього мали об’єднатися розрізнені країни Європи і початися завоювання світу. Про ставку говорила і відома віщунка Ванга.
Дослідники паранормальних явищ не радять відвідувати цю територію, оскільки вона випромінює смертельну ауру.
Зелений театр
Де: Київ
Зелений театр — це величезна споруда з підземними ходами і тунелями в горі. Під час своєї історії в театр то блискавка потрапляла, то він горів. Та й постійно притягував "неблагонадійних" представників суспільства.
За часів будівництва комплексу неподалік був цвинтар самогубців і померлих немовлят. А за радянських часів злочинці часто залишали тут трупи вбитих.
Ходять історії, що зелений театр — це центр підземних комунікацій ще з часів заснування Києва. Розповідають також про жіночий монастир, який відлучили від церкви через страшні речі, які там коїлися. Також існує думка, що тут любив гуляти Булгаков. Одним словом, місце містичне і легенд має чимало.
Вінницька психіатрична лікарня
Де: Вінниця
У кінці 19 століття у Вінниці з’явилася психіатрична лікарня. Історія цієї лікарні багата не дуже приємними фактами, що робить це місце моторошним.
Найстрашнішими є методи, якими тут пробували лікувати хворих. Щодо них широко застосовували кровопускання, опіки, п'явки, проносні засоби, оцет, голодування, водолікування. Людей одягали у гамівні сорочки, зв’язували ременями, а іноді застосовували навіть кайдани. Від такого лікування смертність серед пацієнтів була просто вражаючою.
Пізніше, за радянської окупації, до психічної лікарні часто потрапляли здорові, але неугодні режиму люди. Над якими тут проводили жахливі експерименти.
"Бугайський трикутник"
Де: хутір Мала Бугайка на Сумщині
Цей невеличкий хутір оповитий містикою. Очевидці розповідають про зупинки і пришвидшення часу. Також люди страждають тут галюцинаціями і бачать видіння.
Місцеві виїжджають з цього містичного селища і радять оминати його сотою дорогою.
Вчені кажуть, що годинники тут дають збої у роботі через магнітні поля. Але як пояснити дивні стукоти і стогони, які чують мешканці у своїх будинках?
Мертве місто Прип’ять
Де: Київська область
Наймоторошнімиш місцем в Україні є мертве місто Прип’ять. Кілометри пустих вулиць, покинуті будинки і дитячі садочки… Важко уявити щось страшніше.
Місто стало мертвим після вибуху на Чорнобильській АЕС. Зараз у Прип’яті ніхто не живе, однак екстремали приїжджають сюди на екскурсії.
Читайте також: 24 унікальні куточки України, створені природою та людиною
До Дня Незалежності сайт "24" підготував для вас 24 матеріали про Україну. Дізнавайтеся щодня цікаве про рідну країну!