Як повідомили на сайті ООН, середня температура у 2019 році була вища на 1,1 градуса за Цельсієм, ніж за період 1850 – 1900 років.
До теми: Після руйнівних пожеж Австралію залило дощем: фото, відео
Цікаво, що дослідники проаналізували інформацію одразу з п'яти джерел. Одним з ним було NASA. Експерти дійшли висновку, що середні температури за останні 5 років досягли рекордного значення. І, починаючи з 80-х років, кожне наступне десятиліття було тепліше за попереднє. Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас сказав, що нагрівання океану досягло рекордного рівня. Якщо темпи зросту викидів вуглецю залишаться такі як зараз, то до кінця століття температура може підвищитися на 3 – 5 градусів. А найвищий температурний показник зафіксували у 2016 році.
Важливо! Дослідники припускають, що на тлі цього та зафіксованих торік температур метеорологи передрікають почастішання випадків екстремальних погодних умов упродовж 2020 року та в наступні десятиліття.
Аби зберегти підвищення температури у межах 1,5 градуса, уряди багатьох країн ухвалили Паризьку угоду. Кожна країна зобов'язалась робити внески для досягнення цих двох цілей, так звані "національно визначені внески". У договорі йдеться про те, що ці вклади мають бути амбіційними й зростати з часом. Кожні п'ять років держави мають звітувати про зроблені внески у Секретаріат РКЗК ООН і ставити нові цілі. Перший звіт країни мають надати у 2023 році.
Нещодавні стихійні лиха, що ймовірно виникли через глобальне потепління:
- В Індонезії через підйом води в океані повністю затонули два безлюдних острови. Ще чотири теж опинилися на межі зникнення. Причиною того, що острови затонули, екологи називають глобальне потепління.
- Лише нещодавно Венеція потерпала внаслідок найвищого припливу за понад 50 років, унаслідок негоди загинули 2 людей. Тепер відомі міські канали майже повністю висохли. Експерти стверджують, що все через припливи винятково низького рівня.
- Негода пронеслась південними штатами – Техасом, Луїзіаною, Алабамою. Зачепили потужні вітри й Північну Кароліну, що розташована на східному узбережжі. Через потужні пориви вітру, а подекуди – торнадо, розгромлені сотні будинків, без світла залишились 200 тисяч американців.
- Об'єднані Арабські Емірати залили сильні дощі – країна опинилась під впливом потужного циклону. Зливи затопити міжнародний аеропорт Дубая. На відео з аеропорту Дубая зафіксовані залиті водою перони й злітно-посадкові смуги. Десятки рейсів затримуються і на виліт, і на прибуття. А на деяких вулицях затопило припарковані авто і люди пересуваються на човнах.