Про це сказав в ефірі програми Катерини Соляр "Перехресний допит" на 24 каналі депутат від "Слуги народу" і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський. Він наголосив на тому, що судді отримують не пенсію, а довічне утримання.

Читайте також Судова реформа під загрозою: старі "клани" блокуватимуть зміни

Скільки "пенсії" отримують судді

Рівень такого утримання – дуже високий. Судді першої інстанції, як відзначив Веніславський, отримують 50 і більше тисяч гривень. Суддям Верховного Суду перераховують приблизно 150 тисяч гривень.

Приблизно 150 тисяч гривень, 5 – 6 тисяч доларів перерахунку. Виходить довічне утримання,
– зазначив Веніславський.

Він зауважив, що з самого початку була дуже правильна ідея. Мовляв, якщо суддям зробити нормальне матеріальне забезпечення і гарантії, то вони не братимуть хабарі, а ухвалюватимуть справедливі, неупереджені рішення.

Стимул для відновлення здорового глузду

"На жаль, ми бачимо, що не завжди рівень матеріального забезпечення пропорційно залежний до корупційних спокус", – сказав представник президента у КСУ.

Щойно Вища рада правосуддя, як вважає депутат, почне карати недоброчесних суддів і робитиме це систематично, тоді буде стимул до відновлення здорового глузду в діяльності судової влади.

Гроші – для суддів: скільки отримують служителі Феміди

  • Після введення карантину у 2021 році було обмеження на зарплати усім чиновникам, зокрема і суддям – не більше, ніж 47 тисяч на місяць.
  • Відповідне обмеження діяло 5 місяців, а потім його визнали неконституційним.
  • Згідно з інформацією станом на листопад 2020 року, середня зарплата судді КСУ становить 254 тисячі гривень на місяць.