25 березня 1957 року у Римі представники Бельгії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, ФРН та Франції підписують два договори – про створення Європейської спільноти з атомної енергії та про заснування Європейської економічної спільноти. Саме остання, фактично, і стане наріжним каменем об'єднаної Європи.

За 60 років з часу створення Європейської економічної спільноти, яку на початку 90-х перейменують у Європейський союз, приєднається ще 22 країни. Об'єднання стане чудовим зразком політичної співпраці та економічної інтеграції.

Та у 2000-х сильного удару по ЄС завдадуть грецька боргова криза та мігранти. У підсумку ці потрясіння вилилися у Brexit, який, своєю чергою, став новою загрозою для об'єднаної Європи.

Читайте також: Після Brexit жодна країна не вийде з Євросоюзу, – голова Єврокомісії

Тож 25 березня 2017 року, попри святкування ювілею, лідери ЄС на саміті у Римі шукали шляхи розвитку спільноти після виходу з неї Великобританії.

На саміті вони підписали Римську декларацію. У підсумковому документі відзначили досягнення за останні 60 років, а також окреслили пріоритети спільноти на майбутнє. Серед них – безпека та захист, процвітання і економічне зростання, соціальна політика і сильні позиції на міжнародній арені.

В ухваленій декларації лідери ЄС також пропонують надати можливість для більш тісної співпраці у певних галузях. Це дозволить групам країн ЄС здійснювати інтеграцію на різних швидкостях.

Саміт лідерів ЄС пройшов за посилених заходів безпеки. Адже у Римі сьогодні відбувається ціла низка акції протесту. За підрахунками поліції, на про- та антиєвропейські мітингах вийшли десятки тисяч людей.

Читайте також: Росія кинула оком на Сербію та Балкани: в ЄС стурбовані