Зараз кожен намагається допомагати українській армії. Адже лише таким чином ми зможемо подолати агресора, який хоче панувати на нашій землі.
Прикладом волонтерства та допомоги на Львівщині є діяльність Благодійного Фонду Ростислава Мельника, який проводить реабілітацію військових, допомагає родинам героїв Небесної Сотні, передає на фронт броньовану техніку та працює над розробкою програм розвитку Львівської області.
У такий час, коли в нашій державі йдуть бойові дії, дуже важливо знати настрої населення, щоб визначати першочергові напрямки допомоги. Саме тому Фонд замовив соціологічне опитування у Київського міжнародного інституту соціології, щоб дізнатись, яка соціально-політична ситуація у Львові та Львівській області. За результатами цього опитування виявлено вражаючі факти, які нещодавно були оприлюднені під час прес-конференції у Києві.
Більшість мешканців Львівщини небайдужі до проблем українських бійців
За словами Ростислава Мельника, голови Фонду, абсолютна більшість жителів регіону (89%) допомагала військовим – учасникам АТО, а ще 5% з числа опитаних осіб – збираються це зробити. "Тобто, кожний 9-й львів’янин з 10-ти віддає власні ресурси та кошти на те, щоб допомагати фронту. Ми можемо пишатися нашими людьми і нашим краєм!" — сказав Мельник.
Війна, зростання цін, безробіття – це те, що найбільше хвилює жителів області
Існує безліч проблем, які сьогодні хвилюють мешканців Львівщини, тому соціологи запитали в людей про їх страхи та хвилювання. Як розповів Голова Благодійного Фонду, згідно опитування, 85% жителів регіону бояться війни, 70% мають страхи щодо зростання цін та 55% осіб – бояться стати безробітними. Досить поширеними є також страхи щодо невиплати зарплат – 45% і погіршення стану здоров’я – 37%.
Як видно з інфографіки, найбільш актуальними проблемами, на думку жителів Львівщини, є безробіття (75%), стан доріг (64%), рівень медицини (59%), корупція (65%), високі ціни (54%) і низький рівень зарплат (44%).
На думку населення, люстрація у Львівській області не відповідає вимогам Майдану гідності
Окрім цього, соціологи Київського інституту соціології виміряли ставлення жителів регіону до виконання місцевими органами влади вимог Майдану гідності, зокрема, проведення люстрації. Майже 73% респондентів вважають, що люстрація в області не проведена або скоріше не проведена. Як бачимо, настрої у людей щодо люстрації не є позитивними, та й сам рівень довіри до влади падає.
Зрештою, треба прикласти ще багато зусиль, щоб змінити нашу державу до якісно нового європейського рівня. "Але, незважаючи на важку ситуацію в країні, Львівщина залишається згуртованим регіоном із свідомим населенням, розвиненою взаємодопомогою та сильною патріотичною позицією", – зауважує Ростислав Мельник.
Якби вибори до Верховної Ради відбувалися найближчої неділі, то…
Денис Богуш, президент Агентства стратегічного консалтингу "Bohush Communications", розповів про політичну арену Львівської області. Зокрема, він окреслив політичні уподобання жителів Львівщини. Так, за словами експерта, найбільші рейтинги серед жителів регіону має партія "Самопоміч" - 28,6% по Львівській області. Сталою у порівнянні з 2014 роком залишається позиція "Блоку Петра Порошенка" - майже 20% в області. А "Народний фронт" втрачає підтримку виборців на Львівщині: його рейтинги впали від 35,6% у жовтні 2014 до 17,5% у січні 2015 років. Порівняно низькою виявилася і підтримка львів’ян ВО "Батьківщина" - лише 3,9%.
Мешканці Львівщини не підтримують комуністів та "Опозиційний блок"
Щодо антирейтингів, то на Львівщині найбільше не сприймають тільки умовно "біло-блакитні" партії – 82% жителів області за жодних обставин не голосували б за КПУ, 75% за "Опозиційний блок", 58% за "Сильну Україну".
У Львівській області та Львові більше довіряють телебаченню. Але кількість користувачів мережі Інтернет зростає
В умовах інформаційної війни, дуже важко зрозуміти, де правдиві новини. Тому таким важливим є джерело, з якого люди отримують інформацію. Загальновідомо, що найбільш об’єктивна інформація в Інтернеті, адже там є можливість переглянути різні канали та джерела інформації і скласти власну думку про події. Проте, як виявилось, мешканці Львівщини серед усіх каналів отримання інформації частіше обирають телебачення (68%). Серед жителів міста Львова близько 25% осіб вважають Інтернет – найважливішим джерелом отримання інформації. Проте, цифри показують, що поширення мережі Інтернет в регіоні все ж доволі високе. Більше половини жителів області (53%) користуються Інтернетом.
В рамках соціологічного дослідження було опитано більше 1000 респондентів із врахуванням вікової та гендерної вибірки. Проведене дослідження дозволило прослідкувати думки та настрої мешканців регіону.
У будь-якому випадку, важко передбачити, як в подальшому буде розвиватись Україна, які настрої переважатимуть у суспільстві. Але лише шляхом діалогу та проведення оцінки думки громадськості можна запобігти тим чи іншим проблемам, допомагаючи їх вирішити.