Про це у своєму відеоблозі "Грані правди" розповів журналіст Павло Казарін.
Читайте також: Заборонена акція на 9 травня: хто стоїть за українською версією "Безсмертного полку"
За його словами, "Безсмертний полк" спочатку народжувався як опозиційна альтернатива офіціозу.
Замість транспарантів і гасел люди несли портрети людей. Акція з'явилася в 2012 році в Томську – силами місцевої телекомпанії "ТВ-2". Через три роки після того телекомпанію позбавлять ліцензії, а держава забере "Безсмертний полк" під своє крило,
– підкреслив Казарін.
Втім, всі інші спроби говорити про День перемоги без згадки про вертикаль російська держава теж присікала. А "Безсмертний полк" із сімейного простору став офіційною територією.
На думку Казаріна, в Росії є два протилежні підходи до 9 травня:
- Державний – з парадами і прапорами, Сталіним і великими зірками на погонах. "В рамках цього підходу у війні перемогли держава і система, вертикаль і воєначальники. Пафос великих чисел і величних масштабів. Це надзвичайно зручний підхід, тому що дозволяє провести спадщину від "старого" Кремля до "нового". І оголосити нинішніх керівників – спадкоємцями колишніх. А це дозволяє мешканцям кремлівських кабінетів говорити від імені переможців", – пояснив Казарін.
- Індивідуально-особистісний. "В його рамках перемога стала можливою завдяки звичайним людям. Тим самим, які витримали всі проблеми і злидні. На прапорах цієї концепції немає ні Сталіна, ні Жукова. Зате є чиїсь бабусі і дідусі", – додав журналіст.
Казарін підсумував, що Росія, як держава, вкрала і присвоїла перемогу людей, які пережили жахливі часи.
Відео повного відеоблогу Павла Казаріна "Грані правди" за 7 травня 2019