Як очільник українського МЗС написав у своєму Twitter, Київ і Будапешт домовились остаточно про зміну посади уповноваженого міністра Угорщини у справах Закарпаття.

Читайте також: Як розгортається ситуація із призначенням посла Угорщини в Україні: коментар Клімкіна

За його словами, також було домовлено про проведення консульських консультацій щодо скандалу із угорськими паспортами на Закарпатті.

"Спочатку вони будуть на рівні керівників консульських департаментів. Ми зараз домовляємося про дату. І це буде дуже важливо у контексті того, щоб такі події більше не повторювалися", – зауважив дипломат.

Водночас Клімкін наголосив, дискусія з Угорщиною триває, оскільки ще багато питань варто вирішити, тому під час Варшавського безпекового форуму очільники МЗС Угорщини та України зустрінуться знову.

Ми не воюємо з Угорщино, як з Російською Федерацією, яка продовжує збройну та гібридну агресію проти України. Нам потрібно знайти шлях, яким чином ми зможемо порозумітися з Угорщиною. Це складний шлях, оскільки ми розуміємо цю ситуацію як загрозу нашій безпеці, відтак ми будемо дуже жорстко та послідовно відстоювати наші інтереси, але, звичайно, ми будемо розмовляти щодо цих питань з нашими угорськими партнерами,
– сказав уже міністр у коментарі, який опублікувала прес-служба МЗС України.

Крім того, голова українського зовнішньополітичного відомства зазначив, перш за все, слід порозумітися з Угорщиною, як ми будемо спільно працювати у Закарпатті.

"Я сьогодні сказав Петеру Сійарто, такого не буде, що Угорщина буде робити щось на території Закарпаття без відома України. Або ми будемо працювати там разом, погоджуючи наші кроки, або ви там не будете працювати", – додав він.

Нагадаємо, раніше Павло Клімкін засудив поширення списків українських держслужбовців та депутатів місцевих рад, які нібито отримали угорське громадянство. Як наголошував очільник МЗС, він не хоче, щоб "на угорців показували пальцем, як на зрадників".