Про це вона заявила в ефірі 24 Каналу.

Про ситуацію в Україні

– Проблеми узурпації влади та корупції не виникли за часів Януковича. За весь час це було таке накопичення відсутності реформ, при яких за часів Януковича це стало квінтесенцією того, що система стала монолітом і посадовці перебували на посадах виключно для того, щоб забезпечити кишені конкретних людей.

Читайте також: Аваков не сприяв розслідуванню злочинів на Майдані, – адвокат родин Небесної Сотні

Настільки був олігархат та бізнес впроваджений у парламент, родичі та діти на високі посади, що якщо було потрібно прийняти рішення Януковичу або будь-якому іншому високопосадовцю, то вони могли прийняти будь-що, забрати будь-який бізнес, позбавити будь-кого свободи, життя.

Закон про очищення влади

–У вересні 2014 прийняли закон про очищення влади, однак це була лайт версія люстрації. Та, яку неоновлений парламент, фактично прийняв для себе.

Перший крок цього закону показав те, наскільки навіть така версія є небезпечною для влади. Наскільки вона заважає залишитися старих посадовців на посадах, тих, які є чітко інструментаріями. Вони знають які рішення приймати, вони знають як працює система.

– Ці посадовці лояльні не до закону, а до будь-якого керівництва.

Про роботу на державній посаді

– За 2 роки державної служби – декілька податкових перевірок мене особисто, штраф на понад 200 тисяч гривень за порядок продажу компанії, неспроможність якого можна було довести лише в судовому порядку.

Читайте також: Захід підписав Порошенку вирок: він не зацікавлений у припиненні війни

– Були також надзвичайно велика кількість негативних матеріалів, обшуків, зокрема, під керівництвом особи, яка підпадала під люстрацію, інсценування кримінальних справ, намагання тиснути на нас.

За останні два місяці на роботі генпрокурор Юрій Луценко виступив щодо проведення двох службових перевірок.

Про суди

– Суди обрали цікаву позицію: вони відмовилися чинити судочинства. Майже всі суди були зупинені. Вони відмовилися їх розглядати до того часу, поки Конституційний суд не перевірить відповідність закону по поданню 47 народних депутатів, які є регіоналами і в більшості самі підпадають під люстраційні процедури.

Читайте також: Судді "не зацікавлені" у розгляді справ щодо вбивства майданівців, – Горбатюк

– За рідним виключенням, якщо мова йшла виключно про високопосадовців, то суди не лише не зупиняли справи, а виносили рішення на користь цих посадовців. Спосіб, у який вони це робили, не залишав жодних сумнівів, що це система робить все і це є домовленістю для того, щоб надалі така особа перебувала на посаді.

До слова, за період війни на Донбасі корупція в Україні перейшла з газової сфери до військової. Пропускаючи великі витрати на оборону України через руки чиновників та бізнесменів, влада стримує боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем.

Хто така Тетяна Козаченко? Це громадський діяч, адвокат, директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України з 2014 року до 2016. З квітня 2017 вона обіймає посаду голови Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України.