Про це повідомляє видання Chicago Tribune.
Захисник українського олігарха – екс-прокурор США Ден Уебб – пояснює: Фірташ не вчиняв злочини на території США. Окрім того, ніколи не звертався за американською візою і не в'їжджав до штатів.
"В обвинувальному висновку відсутній будь-який досконалий Фірташем незаконний акт, який мав місце в США або торкнувся США", – йдеться в пояснені адвоката.
Єдиний зв'язок з Чикаго, який фігурує в справі – це мобільний телефон, зареєстрованого в місті.
На думку адвоката, прив'язка Boeing до можливого "титанового проекту" Фірташа в Індії, на якій американські прокурори будують свої звинувачення, також некоректна, відзначається в статті.
Читайте також: Як Фірташ заробляє шалені статки, співпрацюючи з окупантами: резонансне розслідування
Нагадаємо, Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 по запиту влади США. Під час колишньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в 18,5 мільйонів доларів хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції в США.
21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня дозволив екстрадитувати Фірташа до США, проте відразу після засідання суду прокуратура Відня затримала Фірташа на 48 годин. Це було зроблене у зв'язку із запитом Іспанії на його екстрадицію, після чого суд повинен був визначитися із запобіжним заходом.
23 лютого, стало відомо, що суд Відня прийняв рішення звільнити Дмитра Фірташа без внесення додаткової застави. Бізнесмен здав свій закордонний паспорт.
Після того бізнесмена знову затримали. Проте затримання вже було пов’язане безпосередньо із справою про екстрадицію до США.
Якщо вину українця доведуть, йому загрожує до 50 років в'язниці.