Які суми мінімального податку на землю затвердили

Нові зміни встановлюють, зокрема, мінімальний податок на землю у розмірі 700 гривень за гектар, передає 24 Канал з посиланням на Верховну Раду України. Для земель, де частка ріллі становить не менше 50% мінімальний податок становитиме 1400 гривень за гектар.

Читайте також Чи оштрафують за дрова, заготовлені з дерев, які росли на подвір'ї власника

Це дозволить збільшити прозорість відносин в аграрному секторі, а саме унеможливить заниження рівня податкового навантаження та ухилення від сплати податків,
– зазначають у Мінагрополітики.

Також з 1 січня 2025 року і до кінця воєнного стану застосовується підвищений коефіцієнт "К" (0,057) для формули розрахунку МПЗ.

Важливо! Юристи стверджують, що такі зміни унеможливлюють коректний розрахунок МПЗ, оскільки не враховують реальні фактори, що впливають на прибутковість землі. Крім того, законопроєкт доручає КМУ внести зміни до методики нормативної грошової оцінки земель, враховуючи вплив змін клімату на прибутковість. Юристи вважають, що це порушує розподіл влади, передбачений Конституцією України.

При визначенні МПЗ за 2025 рік та наступні роки, закінчуючи роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, коефіцієнт "К", при визначенні МПЗ щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої проведена, та щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена, застосовується зі значенням 0,057. Наразі даний коефіцієнт становить 0,05.

Крім того, повідомляють у Мінагро, відбудеться підвищення мінімальної ціни на продукти виноробства українського виробництва. Такі зміни додадуть більше спроможностей саме легальним виробникам вітчизняного вина.