Мільярдні активи "Газпрому", "Роснєфті" та "Росатому" арештували

Таку операцію вдалося провести за ініціативи Служби безпеки України. Було встановлено, що частина прибутку цих підприємств йшла на підготовку та ведення війни росії проти України. Також вони фінансували діяльність диверсійно-розвідувальних груп.

Читайте також Кулеба звернувся до Форуму тихоокеанських островів: закликав обмежити морську активність росії

Як зазначають в СБУ, орієнтовна сукупна вартість арештованих судом корпоративних прав перевищує 2,1 мільярда гривень.

Також було накладено арешт на 46 об'єктів нерухомого майна, що є у їхній власності.

Завдяки своєчасному арешту цих активів вдалося заблокувати спроби фактичних власників "переписати" їх на підставних осіб, щоб зберегти контроль над ними,
йдеться у повідомленні.

Відомство продовжує досліджувати всі обставини діяльності цих підприємств у межах кримінального провадження, розпочатого за частиною 1 статті 113 (диверсія) та частиною 1 статті 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають комплексні заходи щодо вилучення заблокованих активів на користь України.

СБУ: останні новини

  • Кібердепартаменту СБУ вдалося виявити компанію-дистриб'ютора алкогольних напоїв та комерційний банк, власниками яких є громадяни Росії. Правоохоронці наклали арешт на рухоме та нерухоме майно цих компаній.
  • Служба безпеки України оголосила підозру у державній зраді помічнику народного депутата України. За даними слідства, він працював на російські спецслужби ще з лютого 2014 року.
  • СБУ впіймала особу, яка коригувала вогонь ворогів в Україні. Її виявили в Одеській області – була безпосереднім коригувальником вогню, коли знищували та били по мосту через Дністровський лиман у Затоці. Також затримала ворожого коригувальника, який був ігроманом і через фінансові проблеми без роздумів погодився на "підробіток" окупантів.
  • Служба безпеки України викрила масштабну махінацію з легалізації росіян, які втекли на українську територію. Нелегалів могли використовувати для своїх завдань спецслужби держави-агресорки.

До теми – СБУ викрила зрадницю на Київщині, яка здавала адреси ЗСУ: дивіться відео