Професор стратегічних досліджень факультету міжнародних досліджень Джона Хопкінса Еліот Коен у статті для The Atlantic навіть припускає, що у США є військовий план, який міг би знищити ядерний потенціал Північної Кореї одним ударом.

Однак превентивна війна, на думку аналітика, є актом, що може призвести до моральних проблем, навіть щодо режиму Кім Чен Ина.

Читайте також: Ядерна тяганина між США та КНДР: у Держдепі зробили заяву

"Збройне вирішення потягне за собою втручання Китаю, якщо Пекіну здасться, що американці прагнуть возз'єднати півострів на своїх умовах. Це могло б переконати інших американських союзників, від яких залежать Сполучені Штати і які складають основу їхньої міжнародної сили, що президент США божевільний, а політична система, яка його породила, небезпечно розхитана", – зауважує Коен.

Втягнути країну у війну за таких обставин буде ще більшим ризиком розколу США зсередини і за кордоном, ніж в епоху В'єтнамської війни. Ціна безперестанної брехні Трампа стане зрозумілою, коли він сяде за стіл в Овальному кабінеті і буде пояснювати американському народу, чому вони повинні почати свою третю із 1945 року азіатську війну,
– додає експерт.

Проте, не зважаючи на грізні та амбітні заяви Трампа, США просто не готові до війни, стверджується у публікації. Автор вказує на фінансові проблеми Збройних сил США, технічні недоліки їхніх військових арсеналів та на неналежну військову підготовку.

"Штати не готові до дипломатії військового часу, вони не зможуть управляти розлюченими союзниками, не кажучи вже про китайців і росіян. (...) Іншими словами, це може виявитися набагато гірше, ніж можуть подумати навіть найобережніші радники президента, які знають війну. І якщо військовий галас – всього лише гра Трампа – це стане очевидним. І, як зазвичай буває з його іграми, інші заплатять за це, поки він буде грати в гольф", – констатує Коен.

Читайте також: "Вогонь" Трампа проти "променів чучхе": світ на порозі великої бійні?