Правозахисники наголосили на необхідності визнання та реалізації російською владою його прав, мовиться про доступ до незалежної медичної допомоги зокрема. Також в організацій закликали звільнити опозиціонера.

До теми Трансформація зі скелета в просто голодного чоловіка триває, – Навальний після голодування

У заяві організації мовиться, що російська влада та її прихильники використовували внутрішнє рішення, яке Amnesty International не збиралися оприлюднювати, для порушення прав Навального.

Amnesty переглянула свій підхід щодо статусу "в'язня совісті". Організація вирішила не відкликати цей статус тільки на підставі вчинків людини в минулому,
– зазначили в міжнародній організації.

Чому Навального позбавили статусу "в'язня совісті"

В Amnesty International пояснили, що раніше прийняли внутрішнє рішення припинити використання терміну "в'язень совісті" щодо Навального через заяви, які він зробив у 2007 та 2008 роках – вони звучали як пропаганда ненависті.

"Російська держава засуджує Олексія Навального до повільної смерті. Це потрібно негайно припинити", – мовиться у повідомленні організації.

Що відомо про стан Навального

  • 31 березня 2021 року опозиціонер Олексій Навальний на знак протесту оголосив голодування. Він вимагав допустити до нього лікаря через погіршення стану здоров'я у колонії.
  • Згодом лікарка Навального повідомила, що стан опозиціонера критичний й попередила, що йому може загрожувати зупинка серця.
  • Невдовзі опозиціонера таки перевели до лікарні й він перестав голодувати. Без їжі Навальний провів 24 дні. Водночас він продовжує вимагати допустити лікаря, який йому необхідний.