Про це йдеться в офіційній заяві прес-служби Національного заповідника "Софія Київська".

Читайте також: Передача Андріївської церкви Константинополю: Україна на крок ближче до Томосу?

Андріївська церква залишається у власності держави і надалі перебуватиме на балансі Національного заповідника "Софія Київська",
– йдеться у повідомленні.

Як зазначили у заповіднику, реставрацію святині буде продовжено до її повного завершення, а після цього церкву знову відкриють для відвідувань.

Окрім того, весь штат працівників Національного заповідника і надалі буде продовжувати свою роботу щодо охорони пам'яток.

"З представниками Церкви Вселенського Паріархату буде укладено договір про користування пам’яткою відповідно до чинного українського законодавства", – додали у "Софії Київській".

У заяві наголошується, що національний заповідник має великий досвід співпраці з представниками церков різних конфесій – Кирилівською церквою, Теплою Софією. Тому, його працівники зможуть забезпечити гідне існування пам’ятки Андріївської церкви.

Нагадаємо, 16 жовтня Президент України Петро Порошенко запропонував передати Андріївську церкву у Києві як символічний жест у постійне користування Вселенському патріархові. За його словами, таке рішення погоджено з церковними ієрархами та буде сприяти прискоренню отримання Томосу про автокефалію української православної церкви.

18 жовтня Парламент ухвалив рішення про передачу Андріївської церкви в постійне користування церкви Вселенському патріархату.

Що кажуть експерти про передачу Андріївської церкви?Політичний експерт Андрій Вігірінський зазначає, що Андріївська церква є державною власністю, через що її можна передати в користування релігійній організації, але не іноземній державі. Тому, в пряме користування Константинополю храм не передадуть. Ймовірно, лише у безкоштовне користування представництву Вселенського патріархату в Києві. На думку Вігірінського, сам факт передачі церкви виглядає як майнова винагорода Константинополю від Порошенка.