Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи візит делегації української генпрокуратури в Гаагу.

За його словами, мета візиту – обговорити співпрацю МКС з прокуратурою України в питаннях розслідування злочинів на Майдані, щодо анексії і агресії на Донбасі. В цьому контексті може розглядатися справа збиття Boeing-777 влітку 2014 року.

Також була розмова про розгляд справи по Майдану у контексті злочину проти людяності. У цьому випадку, говорить політолог, раніше МКС уже заявив, що не бачить підстав для розгляду злочинів на Майдані. Зокрема, в Гаазі не бачать свідчень, що це умисний злочин щодо масового вбивства людей на Майдані. На думку МКС, це могло бути рішення окремих міліцейських командирів. Або захисна реакція чи спалах ненависті у "беркутівців". Тобто, що це було хаотичне явище, яке не носило ознак цілеспрямованої організованої дії на знищення людей.

Під час візиту було обговорено питання про надання доказів того, що розстріли – це цілеспрямоване рішення тодішньої влади. По-друге, якщо говорити про злочини проти людяності, що Янукович і його приспішники масово вивозили з України цінності, пограбували країну, що призвело до різкого погіршення стану життя людей і загальних людських страждань. Це також можна розцінювати, як злочин проти людяності,
– зазначив Чорновіл.

Водночас експерт зауважив: швидких результатів від звернення України до МКС очікувати не варто. МКС працює повільно і довго. Це може бути і через 10-15 років, як по Югославії. Але, як підкреслює Тарас Чорновіл, головне в таких розслідувань – невідворотність.

Якщо МКС візьме до розгляду справу, це означатиме, що рано чи пізно щось на зразок маленького нюрнберзького процесу чекає всіх причинених до злочинів на Майдані і проти України. Для нас це важливо в історичному контексті і для суспільного міжнародного розголосу. Коли МКС прийме до розгляду офіційно справу про анексію Криму, набагато важче буде замовчувати цю тему, приміром, в Євросоюзі. Адже всі заяви, що Крим російський, будуть розцінюватися, як пряме потурання визнаній агресії,
– наголосив експерт.

Більш детально про візит української делегації в Гаагу читайте в матеріалі: Візит в Гаагу: зрозуміло про мету і наслідки поїздки ГПУ

Нагадаємо, українська делегація 22 листопада взяла участь у засіданні Асамблеї держав-учасниць Міжнародного кримінального суду, на якому було розглянуто українське питання. За словами генпрокурора Юрія Луценка, МКС високо оцінив надану Генпрокуратурою інформацію про розслідування злочинів режиму Януковича. Також міжнародний суд визнав серйозними докази України у справі про російську агресію.