Сама будівля - королівське уявлення раю, бачення монарха який саме вигляд має мати божественне місто. Святиня Анкор-Ват колись була серцем древнього міста Ангкор. Столиця кхмерської імперії за правителя Сурьявармана з майже мільйонним населенням була одним із найбільших міст свого часу.
Найвища точка святині - ця вежа, яка символізує священну гору. За місцевими віруваннями, вона стояла посеред всесвіту. Саме там мешкали боги індуїзму. Вежі Ангкор-Вату, дворики та будівлі при них присвячені богу Вішну. Він - захисник всесвіту. Це бог, чиї дива увіковічнили на стінах священного храму.
Боги зображені справа, а демони - зліва. Усі вони тягнуть велетенського семиголового змія Нага. Але - у різні боки, боги - за голову, демони - за хвіст. І все для того, аби збурити молочне море і отримати напій безсмертя.
У дворику храму зображені аспари - це священні німфи, які супроводжували богів та королів. Анкор-Ват - це мікромодель всесвіту. А в його центрі - великий храм.
Саме храм мав свідчити про божественне походження правителя Сурьявармана. Зовні святиня оточена ровами, які символізують міфічні моря. Утім ці рови не змогли вберегти храм у реальності. У 1177 році королівство кхмерів завоював сусідній В’єтнам. Тоді Анкор поринув у небуття.