Вимога обов'язкової англійської для студентів бакалаврату буде введена незалежно від спеціальності, йдеться на сайті МОН.
Важливо: Вступна кампанія-2019: нюанси та зміни в процедурі
Абітурієнти будуть повинні засвоїти іноземну мову на рівні В1 +, якщо вони хочуть отримати диплом. Для старших рівнів – магістри і доктори філософії – обов'язковим буде рівень В2.
За словами міністерки МОН Лілії Гриневич, у цьому сучасному світі з науковими відносинами в різних сферах, всі говорять між собою англійською мовою. "Тому зростає важливість знання англійської мови всіма фахівцями. І сьогодні, коли ми дивимося на Україну, то наша країна за рівнем знання англійської мови знаходиться на 28 місці з 32. Ми втрачаємо свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови", – додала вона.
Проте, якщо абітурієнт знає англійську на рівні нижче В1, це не позбавить його права брати участь в конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року мають пройти мовні курси для досягнення рівня В1.
Які предмети зараз є обов'язковими для вступу?
• Українська мова і література,
• Математика або Історія України (на вибір),
• Ще один предмет з переліку: історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
Що таке ЗНО? Зовнішнє незалежне оцінювання – іспити для вступу до закладів вищої освіти в Україні. Комплекс організаційних процедур (передусім – тестування) спрямований на визначення рівня навчальних досягнень випускників середніх навчальних закладів при їхньому вступі до закладів вищої освіти. Для випускників ЗНО з 2019 року прирівняли з державною підсумковою атестацією.