Найкорупційніший законотворець 8-ого скликання – позафракційний депутат Євген Мураєв. Він подав у парламент 28 законопроектів, які дозволяли створити нові корупційні схеми. Такі результати оприлюднили члени профільного комітету парламенту.
Читайте також: Саакашвілі розкрив таємницю Адміністрації Президента
Разом з ним у чорний список потрапили "оппоблоківці" Рабінович, Вілкул, Королевська, Долженков, Воропаєв та Яценко з "Відродження". Та й коаліціянти не відстають: "плідно законотворили" депутати з БПП Довбенко, Матвієнко, Вінник та "народнофронтівець" Пашинський. Ініціативи з сумнівними нормами надходили і від уряду.
За часів Кабміну Арсенія Яценюка таких 28, за часів Гройсмана – 10. Згідно з антикорупційної експертизи самого Кабміну ці 28 та ці 10 законопроектів були визнані як некорупційні,
– зазначив заступник голови антикорупційного комітету ВРУ Борислав Береза.
Всього за три роки депутати заблокували 372 законопроекта з 4,5 тисяч розглянутих та самі активно долучались до створення антикорупційного законодавства.
"Ми створили законодавство про незалежність антикорупційного бюро, відкритість власності. Ми домоглися створення тих самих е-декларацій, за що нас дуже багато топ-посадовців ненавидять. І вони придумали навесні: "А давайте пошлемо ще трьох депутатів з БПП в цей комітет, сформуємо там більшість і заблокуємо роботу комітету", – прокоментував голова антикорупційного комітету ВРУ Єгор Соболєв.
Читайте також: У Миколаєві впіймали високопоставленого поліцейського-здирника
Експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська впевнена, що "комітет ВРУ з запобігання корупції зараз повністю контролюється БПП та "Народним фронтом" в цікавому поєднанні з представниками начебто опозиційних фракцій членів колишньої партії регіонів".
Тож за останні півроку результати в комітеті не надто вражаючі – 10 відсіяних законопроектів. І ті на останньому засіданні. Бо останні півроку займалися конкурсом на аудитора для НАБУ.
Саме перед ухваленям цього рішення влада потурбувалась, щоб сформувати свою більшість в комітеті,
– зазначила Красносільська.
Мовляв, хотіли призначити "ручного", бо надто активна робота НАБУ не подобається. Та у депутата з "Блоку Петра Порошенка" Тетяни Ричкової, яка стала членом комітету перед призначенням аудитора, інша версія.
"Я написала заяву в цей комітет, тому що до мене є багато звернень моїх виборців. Вони вважають, що ми блокуємо роботу, а я вважаю, що вони блокують весь цей час, бо ми були згодні винести всі кандидатури в зал Верховної Ради. Але вони не хотіли нас чути і кожен раз зривали ці засідання", – обурилась членкиня Антикорупційного комітету парламенту Тетяна Ричкова.
Читайте також: Поліцейський-хабарник потрапив у ДТП, втікаючи від правоохоронців
Через те, що парламент кілька разів провалював голосування за іменитих міжнародних кандидатів, вони вже й не погоджуються стати аудиторами.
Це не нове питання. Для мене воно закрите. Я цього вже не потребую,
– сказав гендиректор Європейського управління боротьби з шахрайством Джованні Кесслер.
Однак, тиждень тому Джованні Кесслер разом з іншими іменитими міжнародними правоохоронцями увійшли в раду при комітеті. Тепер вони пильно стежитимуть за його членами, а також за законотворцями, що намагаються примножити й без того катастрофічну корупцію в Україні.