Попри це здавалось би невичерпне багатство, арабські шейхи готуються до життя в новому світі, де не буде місця вуглецю.
"Ми намагаємося вкладати всі прибутки від торгівлі нафтою у забезпечення пошуку нових джерел енергії у майбутньому", - каже керівник проекту Masdar Султан Аль-Джабер.
Світовий виробник чорного золота, який займає п’яте місце у світі, будує перше на планеті місто без вуглецю. Фахівці намагаються створити екологічно чисту зону, яка б функціонувала за рахунок відновлюваних джерел енергії. Цим нелегким завданням займається лондонська фірма "Фостер та Партнери" - у "зеленому" місті житиме 50 тисяч осіб.
"Те, про що ми говоримо зараз - це справжній виклик. Це було б важко створити і в Середземномор’ї, проте не так складно як тут. Це подібно до того, з чим зіткнулася людина, коли вперше потрапила на місяць", - каже архітектор проекту Masdar Норман Фостер.
Головна фішка зеленого міста майбутнього - відновлювальна енергія. Три десятки провідних науковців змагаються за головний приз - багатомільйонний контракт на забезпечення міста сонячною енергією. Робота кипить і в університетських лабораторіях.
Проте гроші є гроші - Абу-Дабі поки не збирається відмовлятися від викопного палива і будує новий трек для Формули-1. Екологія від цього лише страждає. У Об’єднаних Арабських Еміратах вже найвищий показник викидів вуглецю в світі на одного мешканця.
У сусідньому Дубаї нещодавно відкрився один з найрозкішніших готелів у світі – "Атлантіс". Курортний комплекс став однією з найбільших світових інвестицій у туристичну галузь, яка допоможе Дубаї втриматися на плаву, якщо зникнуть запаси нафти.
Серед головних козирів розкішного "Атлантісу" - океанські розваги для родинного відпочинку. Лише тут ви можете побачити гігантський акваріум, де мешкають понад 65 тисяч океанських створінь та дельфінаріум з двома десятками пляшконосих дельфінів із Соломонових островів.
Ними опікуються понад 160 першокласних спеціалістів - зокрема ветеринарів та біологів - які стежать за підтриманням унікальної екосистеми. Якщо вам набридло пасивне споглядання за морськими дивами - до ваших послуг розважальний парк із майже двома кілометрами водних гірок.
Розвиток економіки за рахунок туризму - стратегічне завдання для Дубаї. З 2010 року місто планує приймати фантастичну кількість відпочивальників - 10 мільйонів щороку.
Поки що попит на відпочинок тут залишається високим. І це не дивно, адже Близький Схід займає першу сходинку у світі за популярністю готелів. Втім, є чимало сумнівів чи дійсно туризм та готельний бізнес зможуть стати прибутковішими, аніж чорне золото.