Про це 24 каналу розповів радник Офісу президента Олексій Арестович. Він також зазначив, що попри все, якщо оглянути загальну картину бойових дій, то ще тиждень тому ніхто не міг уявити, що ЗСУ наступатимуть на певних напрямках.

Читайте також Напівультиматум Путіна, – Арестович припустив, чи був брат Кадирова командиром в Маріуполі

За словами Олексія Арестовича, зміна риторики Кремля та можливість наших сил переходити у контрнаступ на окремих ділянках свідчить про те, що:

  • до нас надходить зброя;
  • у нас з'явився наступальний потенціал.

На його думку – росіяни розсіюються, адже якщо проаналізувати дані нашої розвідки, то окупанти масово відмовляються від війни, їм важко наступати. Характер війни змінюється і не на користь ворога.

Беру на себе сміливість заявити, що росіяни чудово зрозуміли, що наступною фазою війни буде їх оборона у напрямку від Харкова до Херсона,
– стверджує Арестович.

"Також варто додати, що у росіян зовсім все погано із мобілізацією. У таких містах, як Москва – із 50 потенційних призовників, знайшли 2 людини. Ця війна для них абсолютно безперспективна і вони це дуже добре розуміють", – пояснює радник голови Офісу президента.

Олексій Арестович переконаний, що ця війна закінчиться для окупантів поразкою, ми все повернемо – і Херсонщину, і Мелітополь з Маріуполем.

Що відомо про загальну мобілізацію у країні-агресорці

  • У Росії досі так і не оголосили загальну мобілізацію, про яку всі говорять ще з початку повномасштабного вторгнення. Схоже, що у Кремлі зараз продумують сценарії.
  • На тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей продовжують примусово мобілізувати населення. Так бойовики намагаються закрити "прогалини". Людей, зокрема чоловіків, практично фізично немає – всіх повідправляли на фронт.
  • Росія має великі проблеми із формуванням сил, аби досягти свою мету – вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Попри брак живої сили, ознак "нової великої російської мобілізації" немає.
    Про це заявили в Американському Інституті вивчення війни (ISW) з посиланням на високопоставленого представника міністерства оборони США.
  • Мобілізовані лише у квітні російські загарбники вже дають свідчення у полоні. Один з окупантів лише 20 квітня прибув до українського кордону, а вже зараз розповідає про те, як потрапив в полон та що обіцяла йому Росія.
    Відео з полоненими бійцями полку "БАРС 7" Збройних сил Росії, спецпідрозділу окупантів, який сформований на базі Південного військового округу ще за кілька місяців до початку війни Росії проти України, опублікувала Служба безпеки України.

Зверніть увагу: Можливі напрямки, на які перемістять окупантів – дивіться відео