На початку жовтня стало відомо, що окупанти перейшли до практично наступу на всьому Сході. І саме в цей місяць підрозділ ГУР "Артан" допомагав утримувати оборону поблизу Куп'янська.
Дивіться також Боєць "Артану" на псевдо "Лютий" розповів деталі рейдів в окупований Крим
Що відомо про бій "Артану" на Слобожанщині
В жовтні позиція підрозділу опинилася в оточенні, й ворог пішов на її штурм силами, що переважали. Однак, вступивши у 30-годинний бій з окупантами, розвідники "Артану" зуміли вийти з нього переможцями, підбивши БМП та знищивши танк.
"Ми вели бій 30 годин поспіль. Я поповз на звук техніки – і коли була пауза 3 секунди на перезарядку, я виліз з окопу, побачив ворожий кулемет ДШК, так би мовити, "очна ставка" з загарбником. Наше життя сповнене екшену, але слід завжди тренуватись, бо у критичний момент навички зводяться до рівня рефлексів", – розповів розвідник "Вал".
За словами іншого бійця спецпідрозділу на псевдо "Кремінь", в тому бою "Артану" довелося протягом декількох діб мокнути в окопах. Це, разом із наявністю у ворога важкої техніки, було найбільшими викликами під час оборони позицій поблизу Куп'янська.
"Бувають такі моменти, коли людей ловить ступор. Тому їх потрібно налаштовувати (на бій – 24 Канал) ще до задачі. Наш комбат "Титан" – дуже хороша людина: він стоїть за своїх пацанів до кінця. Коли є такий комбат, хлопці йдуть за ним до останнього", – зізнався "Кремінь".
Що відомо про бойовий шлях "Артану"
- Серед найгучніших операцій підрозділу – рейди на кримський півострів та захоплення "вишок Бойка". Завдяки встановленню нашого контролю над цими об'єктами, ворог втратив перевагу у засобах виявлення повітряних цілей. Це дозволило Силам оборони завдати низку ефективних повітряних ударів.
- Перед тим "Артан" також намагався втілити складну операцію з висадки десанту в Енергодарі, утримуючи там позиції близько половини дня. Втім, ця операція не мала успіху через занадто потужні позиції ворога в районі Запорізької АЕС.
- Враховуючи високу навченість особового складу "Артану", протягом повномасштабної війни його неодноразово використовували в найскладніших операціях, зокрема, звільненні острова Зміїного, боях за Бахмут та на Мелітопольському напрямку, а також в операціях в тилу ворога.