35-річний Артем Сергійович Ситник, кандидатуру якого обрав Президент Порошенко, 10 років пропрацював в органах прокуратури та пішов із системи, пояснюючи це незгодою з політикою Януковича.
Артем Ситник був одним з двох кандидатів, яких для нього визначила спеціальна конкурсна комісія. Іншим претендентом був відомий адвокат Микола Сірий.
Пропонуємо вашій увазі основні факти з біографії новоспеченого голови Антикорупційного бюро.
1. Артем Ситник народився у селищі міського типу Компаніївка на Кіровоградщині, там же закінчив школу. Навчався у Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого (закінчив у 2001).
2. Свою роботу в органах прокуратури Ситник почав на рідній Кіровоградщині: у 2001-2003 роках він працював помічником прокурора, слідчим, старшим слідчим Ленінського району Кіровограда. У 2004-2008 роках Ситник переходить на обласний рівень — старший слідчий, в.о. керівника слідчого відділу, керівник слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області.
3. У 2008 році Артем Ситник очолив слідчий відділ у прокуратурі Київщини. Там він працював до 2011 року, після чого звільнився через "незгоду з політикою режиму Януковича, криміналізацією правоохоронних органів та ангажованістю прокурора області Вітязя М.І.". З обласним прокурором у Ситника виник конфлікт через те, що не попередив прокурора про заплановане затримання в 2011 році керівника управління культури і туризму Київської області під час отримання хабара в 40 тис доларів.
Петро Порошенко та Артем Ситник // Фото прес-служби Адміністрації Президента
4. З жовтня 2011 р. займається адвокатською практикою у складі адвокатського об’єднання "Адвокатська фірма "Юридичні гарантії"; за сумісництвом працює юристом у ТОВ "Компас". "Юридичні гарантії" заснував колишній перший заступник генпрокурора і прокурор Київської області Юрій Гайсинський. Його дочка Оксана – дружина мера Харкова Генадія Кернеса Оксана Гайсинська.
5. Серед інших справ Ситник брав участь у розслідуванні фальсифікації виборів президента в 2004 році в скандальному ВО № 100 у Кіровоградській області. Слідство тривало три роки і за його результатами до кримінальної відповідальності притягли вісім членів виборчої комісії.
6. Одружений, має двох неповнолітніх дітей.
7. Ситник задекларував за минулий рік 23,5 тис. гривень доходу, інші члени родини заробили ще 113 тисяч. Дохід від відчуження рухомого та нерухомого майна — 218 тис. грн. У Ситника є квартира площею 82 кв. м., земельна ділянка у Криму, площею 0,04 га та автомобіль Hyundai Elаntra.
Петро Порошенко, Микола Сірий та Артем Ситник // Фото прес-служби Адміністрації Президента
8. У своїй біографії Артем Ситник зазначив, що очолювані ним слідчі відділи притягнули до відповідальності за корупцію низку суддів, працівників СБУ, міліціонерів, митників та інших чиновників. У 2006 році передав до суду справу проти 6 осіб, причетних до створення конвертаційного центру, який "відмив" понад 1 млрд гривень.
9. Ситник негативно ставиться до ідеї брати на роботу в Антикорупційне Бюро молодих студентів. "Дають пораду набрати студентів. Мовляв, вони що, "вишки Бойка" не побачать? Але питання в чому: побачити "вишки Бойка" можна, розстріл Майдану теж усі бачили. Тільки в суді нічого немає! Ті справи, що братиме на себе бюро, студенти не потягнуть", – зазначив Ситник у своєму інтерв'ю "Аргументам і фактам".
10. Каденція Артема Ситника на посаді Директора Антикорупційного бюро становить 7 (!) років — довше, аніж у Президента і Верховної Ради.