Алла Шлапак наголосила, що основна роль держави у подоланні гендерного дисбалансу має бути зосереджена на забезпеченні належного економічного та соціального захисту як жінок, так і чоловіків.

"Забезпечення гідного рівня життя українських громадян має стати основою національної гендерної політики. Бо демократичний розвиток і дотримання основних прав та свобод громадян є неможливим, якщо ці громадяни живуть у злиднях", — підкреслила вона.

За словами депутата, враховуючи, що вектор розвитку України направлений на інтеграцію у світове співтовариство, врегулювання проблемних питань у гендерній площині є дуже актуальним, і оскільки воно також є спільним і для державної влади, і для економічного приватного сектору, і для громадських об’єднань, і для самих жінок, то лише об’єднання зусиль допоможе здолати виклики, які сьогодні ще присутні в українському суспільстві.

На її думку, до реалізації гендерної політики треба застосувати системний підхід.

"Потрібно не лише ухвалювати закони, створювати відповідні державні структури, моніторингові центри тощо — гендерна політика має бути покладена в основу виховання національної та громадянської свідомості", — підкреслила депутат.