Журналісти The Wall Street Journal заявили, що Пентагон готовий передати Україні далекобійні ракети ATACMS дальністю понад 180 миль (приблизно 290 кілометрів).

Дивіться також Цей пакет надзвичайно вчасний: на що здатні ATACMS, які можуть передати США

Чому Пентагон змінив думку

Раніше представники Пентагону наполягали на тому, що Збройні сили США повинні зберегти всі свої ракети великої дальності ATACMS для задоволення власних військових потреб.

Однак повідомляється, що тепер американське оборонне відомство відкрите для передачі ATACMS більшої дальності Україні, оскільки військові США вже можуть використовувати ракети наступного покоління Precision Strike Missile. Про це The Wall Street Journal розповіли американські посадовці.

Водночас вони не сказали, чи схвалить президент США Джо Байден передачу ATACMS більшої дальності, ніж Україна вже отримувала.

Також 12 березня Politico повідомило, що Пентагон оголосить передачу APAM для України дальністю 160 кілометрів. Це старіша версія системи ATACMS, яка несе боєголовки з касетними снарядами. Однак офіційно про це у США досі не оголосили.

Дивіться також В обхід Джонсона: у Палаті представників почали збір підписів на голосування допомоги Україні

США схвалив новий пакет допомоги для України

  • 12 березня США оголосили про передачу Україні пакета безпекової допомоги на суму 300 мільйонів доларів. Це перший пакет допомоги від Сполучених Штатів у 2024 році через блокування додаткового фінансування в американському Конгресі.
  • Видання Politico заявило, що Пентагон зміг використати кошти, зекономлені за попереднім армійським контрактом, на постачання зброї для України.