Військовий експерт, засновник БО “Реактивна пошта” Павло Нарожний розповів 24 Каналу, що наразі невідомо, якої саме дальності ATACMS будуть передані Україні. Також немає інформації про те, це будуть касетні чи фугасні ракети.

До теми Коли Україна отримає 800 тисяч снарядів: президент Чехії назвав терміни й умову

Програма максимум – цілі в Криму

Він припустив, що імовірно отримаємо ATACMS дальністю 160 кілометрів і з касетним боєприпасом.

Ми розраховували на ракети з дальністю 300 кілометрів, але напевно, що ми їх не отримаємо. Водночас ATACMS на 160 кілометрів можуть дуже допомогти нам. Ракети з такою дальністю зможуть дістати до логістичних центрів, пунктів управлення, скупчення особового складу ворога, складів з технікою, аеродромів,
– пояснив військовий експерт.

Якщо ж отримаємо ракети з дальністю 300 кілометрів, навіть касетні, то зможемо завдавати ударів по аеродрому в Саках. Якщо ж це будуть фугасні ракети, тоді нашою програмою максимум стане Кримській міст. Однак на це зараз, на думку Нарожного, не варто розраховувати.

Крім того, в пакеті від США передбачені боєприпаси GMLRS, які є зараз надважливими для нас. Це ракети дальністю 80 кілометрів для HIMARS, вони є основою нашої контрбатарейної боротьби.

Невідомо, скільки таких ракет залишилось у нас на складах, але вочевидь не так багато. Після отримання ЗСУ нової партії GMLRS, контрбатарейна боротьба знову вийде на дуже високий рівень, і ми почнемо знищувати артилерію ворога у величезній кількості,
– підкреслив Нарожний.

Також до пакета допомоги мають увійти боєприпаси 155-го калібру. Ц основа ствольної артилерії, і вони дуже потрібні українським силам. Саме нестача боєприпасів стала однією з причин, через яку нашим військовим довелося відійти з Авдіївки.

"Цей пакет надзвичайно вчасний для оборони України", – зауважив Нарожний.

Що з ракетами Taurus

Водночас якщо США нададуть Україні ATACMS дальністю 300 кілометрів, це може підштовхнути Німеччину до ухвалення рішення щодо передачі нам далекобійних ракет Taurus.

Раніше за неофіційною інформацією, Німеччина аргументувала свою відмову у наданні Taurus Україні тим, що не хоче першою поставляти зброю великої дальності. Якщо ж США передадуть 300-кілометрові ATACMS та вони будуть успішно використані по тимчасово окупованій українській території, припустимо в Криму, у Німеччини не залишиться аргументів,
– зазначив Павло Нарожний.

Також Берлін може передати Taurus Лондону, а оскільки Велика Британія не боїться надавати Україні далекобійну зброю, то британці можуть поставити Україні ракети Storm Shadow дальністю 500 кілометрів.

Більше про новий пакет військової допомоги від США

  • Вашингтон оголосив 12 березня про надання Україні нового – першого у 2024 році – пакету підтримки у розмірі 300 мільйонів доларів.
  • Відомо, що до пакета увійдуть зокрема артилерійські снаряди, боєприпаси для систем залпового вогню HIMARS, ракети для систем протиповітряної оборони тощо.
  • Цей етап військової допомоги Україні було профінансовано з коштів, які Пентагон зекономив на попередньому контракті з постачання зброї Україні. Кошти на нього було раніше схвалені Конгресом США.
  • Також видання Politico зазначило, що до пакета військової допомоги мають увійти ракети ATACMS. Сполучені Штати вже надавали Україні ці ракети восени 2023 року – тоді це були ATACMS середньої дальності. Застосування цих ракет створило проблеми для росіян на сухопутному коридорі на окупованому Півдні України.