Наслідки вибуху на авіабазі у Курську, звідки російська військова авіація атакує Україну, опублікували журналісти "Схем". Фото з супутника за 6 грудня сервісу Planet Labs.

Дізнайтесь більше "Бавовнятко" розбушувалося: що відомо про "запальні" ранки у Брянську та Курську

У Курську горів нафтонакопичувач

На опублікованих кадрах помітно досить масштабну пожежу. Окупанти заявляли, що в Курську сталася пожежа на нафтонакопичувачі.


Наслідки вибухів на авіабазі в Курську / Фото "Схеми"


Наслідки "бавовни" на аеродромі в Курську / Фото "Схеми"

Росія заявила про атаку безпілотників

  • Губернатор Курської області Росії Роман Старовойт повідомив, що в Курську сталася пожежа на аеродромі. За його словами, внаслідок атаки безпілотника тут загорівся нафтонакопичувач.
  • Пожежа була така масштабна, що для її ліквідації залучили Московську залізну дорогу. До Курська відправили три пожежні потяги.
  • "Бавовну" підвезли до аеродрому "Курськ-Східний". Він розташований за 7 кілометрів від самого міста. Відомо, що він здатний приймати літаки Іл-76, Ту-154, Airbus A320, а також легші повітряні судна.

Вибухи на аеродромі Енгельс

Зранку 5 грудня стало відомо про вибухи на аеродромі стратегічної авіації в Енгельсі та авіабазі Дягілєво на околиці Рязані в Росії. Росія раптом вирішила скоротити кількість літаків на аеродромі в Енгельсі після "бавовни".

Звісно, у Кремлі традиційно заявили, мовляв, суттєвих наслідків для авіації під час вибухів не було. Однак на супутникових фото видно сліди від "бавовни". Вони розташовані поруч з бомбардувальниками. Росіяни також розповідали, нібито на аеродром прилетів безпілотник, який пошкодив два бомбардувальники Ту-95.

Однак безпілотники не могли пролетіти понад 600 кілометрів і лишитись непомітними для ППО. Хіба, ймовірно, в окупантів таки є проблеми з системою протиповітряної оборони.

До речі, "бавовна" сталась перед черговою масованою атакою росіян. Супутникові фото за 28 листопада доводять, що аеродром "Енгельс" був у бойовій готовності. Звідти збиралась злітати російська авіація, аби атакувати українські міста.