Про атаку на Дніпровську ГЕС спочатку повідомляли у мережі, згодом це підтвердили в Укргідроенерго. Так, Росія прицільно атакувала ракетами найбільшу ГЕС в Україні. На жаль, було влучання по греблі.
Дивіться також Дніпровська ГЕС під ударом росіян: все, що відомо про ворожий теракт 22 березня
Втратила 20% регулюючих потужностей
Гендиректор Укргідроенерго Ігор Сирота в етері телеканалу "Київ" розповів, що Україна втратила ще близько 20% регулюючих потужностей унаслідок російських ударів по ДніпроГЕС. За його словами, зараз неможливо точно сказати, коли станцію можна буде запустити.
Він стверджує, що наразі тривають "певні випробування" обладнання, але ГЕС не виробляє електроенергію. Він пояснив, що обладнання, яке не підлягає відновленню, потрібно замінити, а його виробляють на замовлення і це може зайняти багато часу.
Станом на зараз про те, яке обладнання підлягає заміні, точно сказати не можна. Очільник Укргідроенерго додав, що потрібно щонайменше три-чотири дні, щоб дістатися до основного обладнання, яке опинилося під завалами.
Водночас Сирота наголосив, що загрози прориву дамби немає, оскільки вона не пошкоджена. Зауважимо, що раніше в Міненерго повідомили, що енергетикам вдалося запустити в роботу частину обладнання на ДніпроГЕС, але електроенергію станція не виробляє.
Рух Дніпровською ГЕС відновили: дивіться відео
Крім того, у патрульній поліції повідомили, що рух Дніпровською ГЕС відновили для легкового транспорту та маршрутних таксі. Можна їхати однією смугою в кожному напрямку зі швидкісним обмеженням у 30 кілометрів за годину.
Що відомо про атаку на Дніпровську ГЕС: головне
- Вночі 22 березня російські окупанти завдали ракетного удару по Дніпровській ГЕС. Відомо, що було два прямих влучання – в електростанцію ГЕС-1 і ГЕС-2. Загалом росіяни використали понад 8 ракет.
- У мережі повідомляли, що у момент атаки дамбою рухався транспорт. Було влучання у тролейбус, в якому були люди. Через обстріли Запоріжжя рух автодорожнім переїздом греблі Дніпровської ГЕС повністю обмежено.
- Ще за день до атаки росіяни почали готуватися і попереджали про удар – вони поширювати інформацію, нібито українські війська збираються атакувати ДніпроГЕС. Вочевидь, ворог розраховував на підрив дамби та хотів переконати світ у провині України.
- На щастя, вдалося запобігти екологічній катастрофі – дамба продовжує стояти. Проте унаслідок влучання у станцію у Дніпро витекли нафтопродукти. Фахівці Державної екологічної інспекції Південного округу оглянули місце та підтвердили забруднення довкілля.