Про це 24 Каналу розповів авіаційний експерт Костянтин Криволап, зауваживши, що це дійсно фантастична новина. Україна отримає нові можливості та комбінації щодо відбиття ударів ворога та атак по військових об'єктах окупантів.

Дивіться також "Очі" української авіації: що відомо про ASC 890 – перші літаки-розвідники, які надає Швеція

Що відомо про ASC 890

Як наголосив Криволап, літак ASC 890 виводять авіаційну частину нашої армії на зовсім інший рівень. Вони допоможуть як західним F-16, так і радянським МіГ-29, Су-24, Су-27 тощо. Україна зможе виявляти ворожі ракети, дрони та літаки на великих відстанях. Також наша держава зможе ще краще завдавати ударів по окупантах.

Можливості – це бачити на 350 – 500 кілометрів залежно від розміру, радіотехнічних особливостей об'єктів. Будемо досить далеко бачити в повітряному просторі, на морі, чого раніше не могли робити весь цей час,
– зауважив Криволап.

Нині Україна отримує інформацію щодо російських атак від літаків AWACS, які літають у Польщі та Румунії. Також є безпілотники над Чорним морем, які передають інформацію. Тепер Україна має схожі літаки, які суттєво допоможуть у плануванні різних операцій.

Якщо в тебе є такий літак, то, умовно, винищувач F-16 отримає ціленаведення з ASC 890. Тобто радар винищувача ще не бачить, а інформація про ціль вже є. І пілот приймає рішення. Це суттєве збільшення можливостей. Це дуже серйозні, дорогі та потужні системи. Вони будуть працювати і працювати. Про такі літаки важко було навіть мріяти,
– наголосив авіаційний експерт.

Літаки ASC 890: коротко

  • Нещодавно уряд Швеції оголосив про свій найбільший пакет військової допомоги для України. Його вартість становить близько 1,3 мільярда доларів. Туди увійдуть два літаки дальнього радіолокаційного виявлення.
  • У Повітряних силах зауважили, що ASC 890 є аналогом "повітряного радара" AWACS. Цей літак стане потужним підсиленням до F-16.
  • Наші військові зможуть, наприклад, виявляти ще на підступах російські ракети. Також літак допоможе виявити радіолокаційні станції ворога. І найголовніше те, що це вдасться робити з безпечної відстані.