Ці окуні мають на голові особливий орган, що дозволяє їм дихати атмосферним киснем. Вони активно використовують цю здатність: вилазячи на берег за допомогою луски із шипами, ці риби чіпляються нею за землю і потім, проштовхуючись хвостом і плавниками, можуть пересуватися по суші.
Більше того, іноді їх знаходять навіть на деревах на висоті близько 1,5 метрів.
Незвичайні створіння мешкають на сході Китаю, в індійському штаті Керала і на Філіппінах. Так було, принаймні, до цих пір. Нещодавно вчені виявили цих окунів в акваторії на південь від Папуа-Нової Гвінеї, тобто в безпосередній близькості від Австралії. Відстань по воді між крайніми точками цих держав складає лише п'ять кілометрів.
Австралійські екологи б'ють на сполох: інвазійні – тобто чужі, не властиві регіону – види, як правило, завдають шкоди природі. Найчастіше занесені ззовні рослини або тварини, не маючи на новому місці природних ворогів, активно розмножуються, витісняючи і знищуючи корінних мешканців.
Нагадаємо, У Києві три людини заразилися на ботулізм після того, як з’їли рибу і сирокопчені продукти. А в Запоріжжі вже зафіксовали смертельний випадок від ботулізму.