Про це заявив Президент України Петро Порошенко на молебені за Україну та автокефальну церкву, що проходить на Софійській площі у Києві.

Читайте також: Як Росія протидіятиме наданню Українській православній церкві автокефалії

Питання Томосу та автокефалії виходить далеко за межі церковного життя. Це питання нашої незалежності, національної безпеки та державності. Це питання всієї світової геополітики. І якщо це не так, то чому тоді рішення Вселенського патріарха позавчора обговорювалося на Раді безпеки Російської Федерації під головуванням Путіна?
– сказав глава держави.

Президент порівняв обговорення питання надання Україні автокефалії на Радбезі РФ з російською казкою: "Кащей точно знає, де та голка, в якому яйці, в якій скрині та під яким дубом".

Окрім того, Порошенко наголосив, що "реакція Москви на дії Києва і Фанару свідчить про те, що ми – на правильному шляху".

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення, Томос про автокефалію буде надано Українській православній церкві. Для отримання Томосу треба зробити ще деякі кроки.

Як розгортаються взаємини між РПЦ і Константинополем через надання Томосу Україні?7 вересня стало відомо про те, що Вселенський патріархат у межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні призначив своїх екзархів (повірених) у Києві. Цю подію панічно розкритикували в РПЦ, назвавши відповідний крок "вторгненням на канонічну територію Московського патріархату". Крім того, 14 вересня з цієї ж причини синод РПЦ вирішив припинити участь у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, це є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".

Також представники Російської православної церкви неодноразово лякали, що надання Томосу Україні супроводжуватиметься кровопролиттям і насильницьким відбиранням їхніх храмів.

За словами очільника УПЦ КП Філарета, Єдину помісну церкву в Україні буде створено до кінця 2018 року, а ті церкви, які не долучаться до неї, повинні будуть називатися "Російська православна церква в Україні".

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео