Військовий експерт Сергій Грабський в ефірі 24 Каналу проаналізував емоційну промову очільника США. За його словами, Джо Байден говорив як людина, яка усвідомлює відповідальність Сполучених Штатів за ситуацію у світі.

Важливо Катували американця: США вперше в історії звинуватили російських військових у злочинах в Україні

Які слова Байдена змусять переглянути рішення Конгресу

Джо Байден закликав Конгрес США врешті-решт схвалити запит на понад 100 мільярдів доларів, 60 мільярдів з яких передбачені на фінансування допомоги України. Очільник Америки підкреслив, що схвалення додаткової допомоги Україні "більше не може чекати". Відмовою це зробити Конгрес "показує бажання зробити Путіну найбільший подарунок".

За словами Грабського, Байден навів переконливі аргументи, щоб Конгрес переосмислив своє рішення. Зокрема, президент США наголосив, "якщо Путін захопить Україну, він на ній не зупиниться. Він нападе на союзника НАТО, і станеться те, чого ми не прагнемо – американські війська битимуться з російською армією".

Цього має бути достатньо, щоб опустити на землю республіканців та примусити їх діяти конструктивно заради нашої спільної перемоги та нашого спільного блага – як Америки, так і України,
– наголосив військовий експерт.

Крім того, Джо Байден підкреслив, що лідери "Групи семи" також готові підтримувати Україну надалі.

Чи можливий драматичний сценарій для України

За словами Грабського, Україні не варто очікувати найгіршого сценарію. Крім Сполучених Штатів, є Велика Британія та ЄС, які підтримуватимуть нашу державу.

Навіть Німеччина стала одним з лідерів допомоги Україні. Зокрема, канцлер Олаф Шольц нещодавно заявив, що будуть продовжувати надавати нашій країні снаряди та виконають всі умови.

Грабський проаналізував виступ Байдена: дивитися відео

Також варто зауважити, що Україна самостійно розвиває військово-промисловий комплекс (ВПК). Повільно, але поступово нарощуємо темпи виробництва. Приміром, вже виробляємо 6 САУ "Богдана" на місяць.

Гроші отримаємо в будь-якому випадку. Добре було б отримати якомога швидше. Але те, що підтримка буде, у мене немає сумнівів,
– підкреслив Сергій Грабський.

Останні заяви Джо Байдена щодо України

  • Під час брифінгу 6 грудня Джо Байден також наголосив, що Путіну не можна дозволити перемогти, послаблення здатності забезпечувати Україну озброєнням посилює позиції російського диктатора.
  • Натомість 5 грудня президент США Джо Байден назвав абсолютною помилкою перспективу можливої відмови від допомоги Україні, яка протистоїть агресії Росії. Він також наголосив, що відмова від підтримки України суперечить інтересам США, і пообіцяв, що його адміністрація доб’ється виділення коштів для України.
  • Демократи у Сенаті США представили пакет фінансування національної безпеки на суму близько 111 мільярдів доларів, що містить понад 61 мільярд доларів для України, а також видатки на допомогу Ізраїлю, Тайваню і захист кордону.