У такій ситуації єдина стратегія перемоги для України – це позитивні зовнішні події і тиск у поєднанні з методами просвітлення місцевих олігархів, що і змусить їх діяти правильно, розмірковує на сторінках Atlantic Council Даяна Френсіс.
Читайте також: Грошей не буде: МВФ вимагає реформ
14 червня МВФ встановив дедлайн для створення антикорупційного суду, який Україна проігнорувала. Натомість президент Петро Порошенко та інші ухиляються від прийняття цього рішення, намагаючись уникнути реформ до наступних виборів, стверджує журналістка.
Однак так продовжуватися не може. Задля втілення в життя переможної для країни стратегії міжнародна спільнота повинна зайняти жорстку позицію вже зараз. Без серйозного контролю порушники й надалі процвітатимуть і обманюватимуть виборців, тому міжнародним організаціям варто вжити декілька важливих заходів щодо України, радить авторка публікації.
По-перше, ніяких грошей від МВФ доти, доки не запрацює антикорупційний суд. Можна також розглянути питання про стягнення штрафів за недотримання зобов'язань. Це ж стосується і ЄС – жодного євроцента до створення антикорупційного суду, наголошується у статті.
Читайте також: У США наполягають – в Україні має бути створений антикорупційний суд
"По-друге, ЄС повинен встановити дедлайн для створення антикорупційного суду і покарати Київ, призупинивши оголошену програму лібералізації візового режиму", – наполягає журналістка.
Для цього (призупинення безвізу – "24") існують відповідні механізми. І це буде найбільшим батогом з усіх можливих. Ніяких грошей і ніякого безвізового режиму,
– висловився неназваний європейський антикорупційний активіст.
Що дуже важливо, зауважується далі, – МВФ і Європейський Союз зобов'язані діяти спільно і припинити дозволяти розігрувати себе.
Поставити вимогу "про створення антикорупційного суду повинен і новопризначений спеціальний представник США в Україні Курт Волкер", завершує список необхідних щодо України дій Френсіс.
Читайте також: США серйозно взялись за Україну, – Atlantic Council