У рамках засідання очільник українського МЗС зустрівся зі своїм угорським колегою Петером Сійярто. Кулеба наголосив про важливість безпеки України для НАТО.

До теми Кулеба зустрівся з Блінкеном у Стокгольмі: обговорили жорсткі економічні санкції для Росії

"Зустрілися у Ризі з Петером Сійярто. Є спільне розуміння, що попри окремі складні двосторонні питання, безпека України — це також безпека Угорщини та всього східного флангу НАТО", – зазначив Кулеба.

Чому погіршились відносини України та Угорщини

  • Очільник Кремля Володимир Путін надав "орден Дружби" міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто. Цю "нагороду" він отримав за великий внесок у розвиток відносин із Росією.
  • Петер Сійярто на Варшавському безпековому форумі не згадав про перспективи України в НАТО, але прокоментував цю можливість для Грузії.
  • Керівник адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуйяш заявив, що Будапешт продовжить блокувати вступ України до Альянсу через критику газової угоди з Росією.
  • Угорщина та "Газпром" 27 вересня підписали контракт на 15 років про постачання газу.

Повний текст публікації Дмитра Кулеби:

Зустрілися у Ризі з Петером Сійярто. Є спільне розуміння, що попри окремі складні двосторонні питання, безпека України — це також безпека Угорщини та всього східного флангу НАТО.