Про це в авторській програмі "Між іншим" з Денисом Казанським та Дмитром Гнапом на 24 каналі заявив російський публіцист Андрій Піонтковський. Також в ефірі разом з дипломатом Павлом Латушком та соратником опозиціонерки Світлани Тихановської Франаком Вячоркою обговорили події, які відбуваються у Білорусі.

До теми "Братський народ" в істериці, – Піонтковський про домовленості Зеленського та Байдена

Про реакцію Росії на домовленості Зеленського і Байдена

Андрій Піонтковський: Я вважаю візит (Зеленського до США – 24 канал) досить успішним. Головне – заданий вектор розвитку. Група "Путінферштеєр" всередині адміністрації зазнала повної поразки.

Денис Казанський: Репресії в Криму та те, що Росія фактично відкликає патрулі ОБСЄ з непідконтрольної території – показали на вихід європейським спостерігачам. Це теж можна розцінювати як крок на наступ. Чи можна вважати, що це така істерична реакція на безсилля, бо нічого вони більше не можуть зробити?

Актуально "Винні" Україна і "західні покровителі": Росія пояснила відмову від місії ОБСЄ

Андрій Піонтковський: Я стежу за їх (Росії – 24 канал) висловлюваннями та поведінкою. Мені здається, що це – безсила лють. Адже російські військові експерти, професійні військові в оперативному управлінні генштабі під час навчань казали, що величезну ціну доведеться заплатити за повномасштабну війну з Україною й буде така кількість жертв військових, які навіть "слухняне" російське суспільство не зможе політично витримати.

Вони навіть не готові до цього. Адже 6 років все було направлено на одне – змусити Україну підписати домовленості, які фактично легалізують ОРДЛО.

Реакція Росії на візит Зеленського у США: коротко

Про арешт опозиціонерів у Білорусі

Павло Латушко: Фактично всі лідери білоруської опозиції перебувають у в'язниці. Частина з них змогла поїхати за межі держави. З одного боку, ми повинні зрозуміти, що Марія (Колесникова – 24 канал) є однією з тих, хто зміг запобігти сутичкам між демонстрантами і поліцією. Завдяки своїй енергії та бажанню вона готова була стати між людьми.

Максим (Знак – 24 канал) – адвокат високої кваліфікації. Він контролював те, щоб не порушити законодавство. Це люди, які виступали за мирні акції, щоб не порушувати закон.

Лукашенко показує, що він буде мстити і не піде на жодні компроміси. Він даватиме максимальні покарання всім тим, хто виступатиме проти нього. Це стосується як і лідерів опозиції, так і простих людей. Він розуміє, що ЄС, США, Велика Британія і союзники рішуче виступають проти його режиму.

Про протести у Білорусі

Франак Вячорка: Самі люди визначають, як їм протестувати. Наприклад, люди 9 – 11 серпня 2020 року виходили і будували барикади. Вони бились з міліцією, кидали каміння. Хтось виходив мирно з квітами. Кожен сам для себе обирав спосіб протесту.

Зараз фізичний протест неможливий через репресії, терор, люди обирають інші форми – цифровий протест.

Майже кожного тижня наші кіберпартизани ламають системи державної охорони, держслужб, інституцій. Публікують дані силовиків. Це теж форми протесту. Але на різні часи є різні форми протесту. Мені не хотілося б, щоб наш протест став насильним, щоб у людей стріляли. Я досі вірю, я хочу зробити, щоб наші зміни були мирними, без жертв. Але Лукашенко, на жаль, штовхає Білорусь на насильство. І ми повинні цьому протидіяти.

Читайте також Лукашенко штовхає на насильство, – соратник Тихановської про протести у Білорусі