Та з плином часу Біг Беном почали називати саме годинникову башту. Сьогодні вона поправу вважається візитівкою Лондона. Годинник Біг Бена почав відбивати хвилини у 1859 році. Його чотири циферблати дивляться в чотири сторони світу. Всі вони виконані з бірмінгемського опалу, годинникові стрілки відлиті з чавуну, а хвилинні - з міді.

Кожні 2 дні годинниковий механізм ретельно змащують. Годинникарі враховують навіть атмосферний тиск та температуру повітря. Не дивно, що погрішність Біг Бена - мізерна, якихось 2 секунди, які легко надолужити.

Сконструювали механізм - ні, не швейцарці - це робота двох англійців - архітектора Едмунда Беккета та астронома Джорджа Ейрі. Фактично все, що вони встановили в механізмі досі справно працює.

Бій курантів Біг Бена знає кожен британець. Чотири малі дзвони сповіщають про проходження кожної чверті години, а великий дзвін - Біг Бен - про нову годину. Кажуть, що дзвін отримав своє ім’я від Бенджаміна Холла, який патронував його відливку. Холл був членом парламенту і вирізнявся серед інших вражаючими габаритами. Якби ж він знав якої слави зажили дзвін, годинник та башта названі в його честь.