У Білорусі затримали айтішників

У PandaDoc 2 вересня провели обшуки, для допитів затримали 7 співробітників, йдеться у заяві компанії.

Читайте також Вслід за Тихановською: до Литви хочуть переїхати десятки IT-компаній з Білорусі

А 4 вересня стало відомо, що чотирьох співробітників – головну бухгалтерку, директора, директора з продажів та HR-менеджера звинувачують у розкраданні бюджетних грошей.

Вони нібито незаконно заволоділи 107 тисячами білоруських рублів, використовуючи службове становище, та завдали цим шкоди державі. Топ-менеджерів затримали на два місяці.

Що кажуть у самій IT-компанії

У PandaDoc зазначають, що немає жодних підстав для таких звинувачень. А співробітників ІТ-компанії називають "заручниками влади".

Ці репресії проводяться, щоб тиснути і зупинити ініціативу засновників компанії. Вони надавали допомогу звільненим силовикам, колишні колеги яких почали проти них репресії,
– йдеться у повідомленні.

Від влади PandaDoc просить звільнити її співробітників. У протилежному випадку вона закриє своє представництво у Білорусі.

Засновник PandaDoc теж прокоментував ситуацію

Микита Мікадо також записав відеозвернення щодо цього. Він заявив, що компанія буде тиснути "економічно, політично, інформаційно" та не заперечує, що доведеться переїхати.

Звернення Мікадо: дивіться відео

Що пропонував Мікадо раніше

  • Наразі він проживає у Сан-Франциско, де розташована штаб-квартира компанії.
  • 12 серпня він в інстаграмі пропонував білоруським силовикам фінансову підтримку. Правоохоронці, які відмовилися виконувати накази під час протестів, можуть звернутися за допомогою, а охочі можуть пожертвувати їм гроші.
  • До цієї ініціативи долучився другий співзасновник PandaDoc Сергій Борисюк. Згодом ідея переросла в ініціативу Protect Belarus.

Дізнайтеся більше Скільки білоруських IT-шників виїхали на роботу в Україну за час протестів

Чому ІТ-сектор не хоче залишатися у Білорусі

  • Через регулярні проблеми з інтернетом на тлі масових протестів.
  • Найгірше було з 10 по 12 серпня. IT-сектор забезпечував до 10% ВВП Білорусі. При цьому лише один день без інтернету призвів до втрати 56,4 мільйонів доларів лише за день.
  • А за три доби проблем економіка Білорусі втратила близько 170 мільйонів доларів.
  • Тож очевидно, що IT-фахівці почали шукати інші варіанти для роботи, зокрема й переїзд в Україну.